ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

ژئوسنتتیک‌ها به چند گروه کلی تقسیم می‌شوند:

ورق ژئوممبران
1. ژئوتکستایل: ژئوتکستایل پارچه ای از مال پلی استر یا این که پلی پروپیلن میباشد که مهم‌ترین ویژگی آن مقاومت کششی بالا و همینطور سازش با گونه های خاک و دوام 50 ساله در اشکال خاک ها می‌باشد. کاربرد گسترده آن درباره با تسلیح خاک ، زهکشی ، جداسازی گونه های لایه های خاک و فیلتراسیون در جاده ها ، سامانه ریلی ، فرودگاه ، خطوط مترو و خطوط لوله ، مخازن نفتی و گونه های دریاچه های تصنعی و مصنوعی ، موج شکن کنار دریا دریا و گونه های سدها و غیره کاربرد داراست و جهت دارای سلاح‌سازی، جداسازی، زهکشی مطلوب، بیشتر نمودن توان باربری آسفالت و خاک، ارتقا قدمت موءثر آسفالت، حفاظت بنا‌ای از سواحل و بنادر، گرد‌همایی همگون در بنا‌های دریایی نظیر موج شکن‌ها، حفاظت زمین‌های در هم اکنون فرسایش، حفاظت از لایه بالاست در راه آهن، ارتقا اقتدار باربری بستر روش و راه آهن، حفاظت از لایه‌های ژئوممبرین یا این که ورق پلی اتیلن و بخش اعظمی از مورد ها دیگر کاربرد داراست.ژئوتکستایل ها معمولاً به صورت پارچه ی بافته یا این که نبافته ایجاد میگردند. ژئوتکستایل های بافته از در هم تنیدن حرفه های عمودی وافقی ساخته می گردند که فیض ی پایانی آن پیدایش یک لایه ی مقاوم و چیزی مشابه پارچه میباشد. ژئوتکستایل های نبافته به طرز های مختلفی ساخت می‌شوند. شیوه های معمول عبارتند از heat bonded ( صورت دهی با حرارت)، needle punched( صورت دهی مکانیکی یا سوزن سوزنی کردن) و chemically bonded (صورت دهی به طریق شیمیایی).ژئوتکستایل های بافته و نابافته از حرفه ها و فیبرهای عموماً پلیمری درست شده اند، که از پلی پروپیلن، پلی استر، پلی اتیلن و پلی آمید تشکیل می گردند . مجموعه کوچکی از ژئوتکستایل ها وجود دارا‌هستند که از الیاف فیبری درست شده اند و عمدتاً درباره‌ی در اختیار گرفتن فرسایش به عمل می‌روند.
1. ژئوگریدها: جهت دارای سلاح سازی خاک و ایجاد دیوارهای حائل و غیره کاربرد دارا هستند. ژئوگرید ٫ گرید های مشبک توری میباشد که به طور ردیف های افقی برای مستحکم نگاه داشتن دیوار ها به کارگیری می شود. ژئوگرید مانند حفاظی برای پایداری حرکت های سطح بیرونی خاک است. ژئوگرید خاک را اثبات نگه می دارد تا به‌این چهره مقاومت دیوارهای سازه گردیده روی آن بیش تر شود.ژئوگرید ورقه ای مشبک میباشد که در مقایسه با ژئوتکستایل خواص قفل شدگی بیشتری داراست یعنی با ذرات خاک سرگرم گردیده و مقاومت طولی و عرضی بالایی به بستر خویش میدهد. این فرآورده طولانی تر در دیوار های حائل و شیوه سازی کاربرد دارااست و از موادی مانند پلی اتیلن، پلی استر، فایبر گلاس و با پو شش های متعدد ساخت می‌گردد.
2. ژئوممبران‌ها: ورق های ژئوممبران غشاهای آب بند و غیر قابل نفوذ پلیمری بر اساس پلی اتیلن ، پلی پروپیلت و PVC می‌باشند که در ضخامت های گوناگون و با مقاومت های مکانیکی و ضریب انعطاف پذیری متغیر به طور صاف و زمخت (مضرس ) ایجاد و ارائه می‌شوند. که خواص عایق کاری اشکال سطح های سوای نیاز به زیرسازی یگانه را دارااست. که منجر نفوذ ناپذیری نسبت به اشکال سیالات(مثلا آب، مواد شیمیایی و نفتی) می شودو جهت سطح های آب بند و ایزوله از قبیل ، تولید دریاچه‌های تصنعی و مصنوعی، استخرهای رشد ماهی و استخرهای صنعتی، طراحی سایت های دفن بهداشتی آشغال (Land fill) ، ایزولاسیون و عایق بندی بنا


برچسب: ورق ژئوممبران،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۳:۴۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)