ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

همه چیز درباره ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران


پلی ­اتیلن سنگین پرمصرف‌ترین پلیمر در ایجاد ورق‌های ژئوممبران در دنیا میباشد. HDPE استحکام بالا و مقاومت شیمیایی عالی در قبال گستره وسیعی از مواد شیمیایی (هیدروکربن‌ها و حلال‌ها) دارااست. در پلی­ اتیلن سنگین زنجیرهای پلیمر به صورت فشرده‌ای در کانال بلوری قرار گرفته‌اند و بازدارنده از نفوذ مواد شیمیایی به درون پلیمر میشوند.

HDPE بسیار محکم و به همین ادله مستعد سوراخ ناشی از تنش‌های محیطی[1] میباشد، در صنعت در واقع از MDPE که دانسیته تحت‌تری دارااست برای تولید ژئوممبران استعمال میشود که در اثر اضافه کردن دوده چگالی جنس پایانی بالا رفته و به به عبارتی چگالی HDPE میرسد و به همین عامل ژئوممبران­ های تنظیم گردیده با MDPE با به عبارتی اسم HDPE شناخته میگردند. ژئوممبران­ های HDPE پس از ژئوممبران ­های PVC در سال 1980 محبوبیت پیدا کردند و علت آن مقاومت شیمیایی عالی و قابلیت جوش حرارتی به جای به کار گیری از چسب‌های سیمانی و حلال بود. ژئوممبران ­های HDPE به جهت مقاومت در قبال UV، بها ذیل، خاصیت مکانیکی متنوع و مقاومت شیمیایی عالی نسبت به رقبای خویش بسیار گزینه اعتنا قرار گرفته‌اند.

بها تحت HDPE سبب شده‌است تا ژئوممبران­ های تولیدی را تا حد دلخواه قطور بسازند و به‌این طرز مقاومت ترک­ شدگی[2] آن را ارتقاء دهند. یک ژئوممبران کلفت‌خیس به یکسری برهان مناسب‌خیس میباشد از گزاره بضاعت جوش ­تناول کردن فارغ از زخم­ دیدن به لاینر، ارتقا استحکام کششی، مقاومت در قبال سوراخ و آلرژی کمتر به چین­ تناول کردن که یکی عامل ها رخنه‌ ­خوردگی ورق‌های ژئوممبران میباشد.

دست کم ملزومات برای کیفیت یک کالا ژئوممبران در استاندارد GM-13 آمده میباشد که مرتبط با حالت و فرکانس امتحان و ضمانت‌های پیشنهادی برای ورق‌های ژئوممبران صاف و گیره ­دار میباشد. این استاندارد بوسیله موسسه پژوهش ها ژئوسنتتیک (GRI) با همیاری تولیدکنندگان ژئوممبران پباده سازی شده‌است. این ملزومات دستکم‌هایی را برای خاصیت مکانیکی، شیمیایی و فیزیکی درنظر گرفته میباشد که می بایست بوسیله ایجاد­کننده ژئوممبران رعایت شود که از با کیفیت و سعی ژئوممبران HDPE در کاربردهای همگانی اطمینان نتایج شود. قابل ذکر میباشد که گزینش رزین مطلوب، موقعیت عملیاتی م


برچسب: HDPE،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۶:۱۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)