ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

کاربرد ژئوتکستایل در فعالیت های عمرانی

ورق ژئوممبران


ژئوتکستایل‌ها منسوجات متخلخل و نفوذپذیری می‌باشند که از الیاف پلیمری ساخته می گردند. ژئوتکستایل‌ها در آغاز در رابطه با کاربردهای فرسایش مطرح و بعنوان جایگزینی برای فیلترهای شنی ساخته شدند. براین اساس اسم اول برای ژئوتکستایل‌ها پارچه‌های فیلتری (filter fabric) بود. در ایجاد ژئوتکستایل‌ها بیش تر از پلی پروپیلن (PP) یا این که پلی استر (PET) به کار گیری می گردد اما ممکن میباشد پلیمرهای دیگری نظیر پلی اتیلن PE و پلی آمید نیز بکار گرفته شوند. در صورتیکه که الیاف درست شده از این پلیمرها به وسیله دستگاه‌های بافندگی و به طور دو گروه نخ عمود بر هم (تار و پود) بافته شوند گونه جنس به ژئوتکستایل بافته گردیده (Woven) مرسوم میباشد. در حالتی که الیاف به طور تصادفی و نامنظم در کنار هم قرار گیرند و بوسیله حرارت دادن و یا این که به طور شیمیایی و یا این که مکانیکی به یکدیگر متصل شوند دراین‌صورت ژئوتکستایل بافته نشده (non-woven) ساخت می گردد.


کاربردها:
ژئوتکستایل‌ها در شغل های عمرانی و ژئوتکنیکی دارنده کاربردهای فراوانی می باشند که از حیث مکانیزم سعی به طور تحت طبقه بندی می‌شنود:

جداسازی

جداسازی ژئوتکستایل به طور “ساخت حصار تصنعی اثبات در بین دو ماده گوناگون که یکپارچگی و تلاش هر دو ماده سلامت و دست نخورده باقیمانده و یا این که بهبود ‌یابد” تعریف‌و‌تمجید میگردد.

میان سطح زیرین و پاره سنگ‌ها و شن ریزی‌ها در ریل راه‌آهن
دربین فونداسیون و خاکریزی برای بیشتر بارها
فی مابین فونداسیون و لایه‌های خاک
پایین زمین پاکینگ‌ها
پایین لایه‌های زهکشی
فی مابین لایه‌های نو و قدیم آسفالت
به دلیل نگهداری از لایه ژئوممبران در مقابل سنگ‌های تیز گوش


برچسب: ورق ژئوممبران،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۸:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)