ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

روش‌های اتصال و جوش ژئوممبران

ورق ژئوممبران


در صورتی‌که که اتصال صفحه‌های ژئوممبران مطلوب نباشد ، پوشش حاصله سعی رضایت بخشی نخواهد داشت. در واقع می‌قدرت اذعان کرد که اتصال ورق ژئوممبران به عبارتی‌قدر اهمیت داراست که به کارگیری از مواد اول کیفیت عالی برای ایجاد ژئوممبران لازم میباشد (در رابطه ساخت این مقاله را بخوانید: ساخت ژئوممبران و نحوه های آن). نقطه ضعف پوشش‌های ژئوممبرانی اکثر اوقات در محل اتصال یا این که درز در میان دو قطعه میباشد. کار اتصال ژئوممبران‌ها به یکدیگر به دو رخ انجام می‌پذیرد:

صفحه‌ها در کارگاه تولیدکننده و ذیل حالت در اختیار گرفتن گردیده به یکدیگر متصل گردیده و قطعه‌های وسیع ساخت گردیده به طور رول یا این که تاخورده به محل پروژه انتقال مییابند.
در حالت مشقت بار دسترسی، ثبت حالت، سکو حرارت، باد، آب و هوا، گرد و غبار، معلوم نبودن بعد ها ظریف پروژه و غیره صفحه‌های ژئوممبران در محل پروژه به یکدیگر متصل می گردند. در کشور‌ایران این طرز متداول‌خیس از طریق قبلی میباشد و در اکثر پروژه‌ها به همین چهره فعالیت می شود.
طریق‌های مختلفی برای جوشکاری و اتصال ژئوممبران‌های پلیمری در سال‌های اخیر به فعالیت گرفته گردیده‌اند و امکانات متنوعی برای این عمل ایجاد و گزینه تست قرار گرفته میباشد. بعضا از متداول‌ترین طرز‌ها عبارتند از:

نحوه هایی‌که صرفا مشتمل بر گرم کردن و حرارت دادن میباشد، مانند جوش با هوای داغ و یا این که داغ کردن کناره‌های ورق ژئوممبران
شیوه های بر پایه ی استعمال از ترکیبات اساس ژئوممبران‌ها و تزریق آنها بوسیله اکستروژن (برون اندازی) یا این که جوش ذوبی
به کار گیری از حلال‌ها و یا این که چسباننده‌ها
طریق‌های بر طبق کاربرد نوار چسب ها
دو شیوه اولیه فعلا متداول‌ترین نحوه‌های جوش ژئوممبران میباشند و بقیه طرز‌ها دیگر کاربردی ندارند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۸:۰۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)