ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

ژئوسنتتیک و کاربردهای آن

ورق ژئوممبران


ژئوسنتتیک و کاربردهای آن از روزگار رومیان موردتوجه بود به صورتی که آن ها از فیبرهای طبیعی، پارچه و یا این که گیاه و مخلوط این‌ها با خاک برای پایدارسازی خاک جاده‌ها به کارگیری می‌کردند.

می‌دانیم معنا و خواص کنونی ژئوسنتتیک ها بازمان رومیان بسیار مختلف بوده اما ماهیت اصلی و کاربردهای این متریال از به عبارتی زمانه اثبات میباشد.

به جهت محدودیت در به کارگیری از مواد آفریننده ژئوسنتتیک، تا یکسری سال پرورش و گسترش این مال تا حدی نماید بود اما با پیشرفت صنعت و تشکیل انجمن فی مابین‌المللی ژئوسنتتیک (IGS)پاریس در سال ۱۹۸۳این مال موردپذیرش و استقبال واقع شد استعمال و گسترش از آن پرورش چشمگیری کرد.

اولی سعی‌ها برای تقویت خاک، در حین‌های بسیار به دور، با فروکردن شاخ و برگ درختان در باتلاق‌ها و شنزارها ابتدا شد.

به‌این فیس که با افزودن این‌ها، بعداز سپری شد مدتی جرمی در حوالی آن ها صورت می‌گرفت و توان تحمل خاک را ارتقا می‌اعطا کرد و درنتیجه این محل‌ها قابل‌عبور و مرور می‌شدند.

او‌لین توشه در آخرها ده سال ۴۰ و اوایل ده سال ۵۰ میلادی در ایالات متحده از ژئوسنتتیک ها استعمال شد و در ده سال ۷۰ در اروپا به نقط ی اوج خویش رسید و به تازگیً در کشورهای آسیایی به کار گیری از این تولید ها بسیار رایج شده‌است.


ژئوسنتتیک به آن مدل از محصولاتی گفته می‌گردد که معمولاً برای رفع خطاها ژئوتکنیک مورداستفاده قرار می گیرد.

ژئوسنتتیک ها در انواع و با مواد مختلفی ایجاد می شوند که هر یک برای کاربردهای نسبتاًً شبیه به کارگیری میگردند و خواص این محصول ها بدین فیس میباشد که یک یا این که یکسری گزینه از این کاربردها را هم زمان دارا میباشد.


بعضا از کاربردهای اساسی ژئوسنتتیک:
زهکشی خاک
در اختیار گرفتن فرسایش سطحی خاک
جداسازی خاک
تقویت خاک
تصفیه خاک
و حفاظت
کاربردهای گسترش‌ای محرمانه مانند جاده‌ها، فرودگاه‌ها، خطوط راه آهن، سدهای خاکی، دیوار حائل، استخرهای ذخیره آب، سدها، شبکه‌ها، در اختیار گرفتن فرسایش، در اختیار گرفتن رسوب، بستر لند فیل‌ها، پوشش لند فیل‌ها، معادن، رشد آبزیان و کشاورزی و…
هست.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۲:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)