ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

آشنایی با ژئوتکستایل

ورق ژئوممبران


ژئوتکستال‌ها که در بازار به صورت پارچه‌ای عرضه می گردند، در مخلوط بافت آنها به جای به کار گیری از حرفه‌های طبیعی مانند پشم و یا این که ابریشم، از حرفه‌های تصنعی به کارگیری میگردد. نکت? شایان توجه در امر علت ارائه این کالا و بقیه ژئوسنتتیک‌ها به طور بافته گردیده از الیاف این می‌باشد که حد اکثر مقاومت کششی را داشته باشند. در تولید ژئوتکستایل‌ها طولانی تر از پلی پروپیلن یا این که پلی استر به کار گیری می شود، البته گهگاه از پلیمرهای دیگری نظیر پلی اتیلن و پلی آرزو نیز در ادغام آنها استعمال می گردد. ژئوتکستایل‌ها در دو تیم کلی طبقه بندی میگردند. در شرایطی‌که که الیاف تشکیل شده از این پلیمرها به وسیله دستگاه‌های بافندگی و به طور دو گروه نخ عمود بر هم (تار و پود) بافته شوند جور متاع به ژئوتکسایل بافته گردیده موسوم می باشد.

ژئوتکستایل بافته عموما دارنده استحکام و سفتی بالایی هستند و جز درخصوص منوفیلامنت، سایر خاصیت زه کشی نیکی دارااست.

در ذیل تصویری از ژئوتکستایل بافته گردیده مشاهده می کنید:

ژئوتکستایل بافته گردیده

ژئوتکستایل بافته نشده دارنده استحکام و سفتی متوسطی بوده و از خاصیت دراز شدگی در گسیختگی و نیز امکان زهکشی مطلوب شامل است، و در حالتی که که ژئوتکستایل با در هم فروکردن رینگ‌های نخ و مشابه کاموا بافی ساخته شود آن را ژئوتکستایل با بافت کرهی می‌نامند.

ژئوتکستایل بافته نشده
ورق ژئوممبران
ژئوگرید ها:
یکی از دیگر از گونه های ژئوسنتتیک که در ادغام آن از پلی استر و پلی اتیلن یا این که ترکیبی از این دو گزینه به کار گیری می‌گردد. ژئوگرید‌ها در بعد ها، ضخامت و اندازه‌های متفاوتی به طور کانال‌ای سه بعدی در بازار عرضه می شوند.

از ژئوگرید‌ها برای ارتقا باربری خاک استعمال میشود چون استحکام و دوام و مقاومت کششی بستر را به صورت قابل مراعات‌ای بهبود می بخشند، ژئوگریدها معمولا پایین لایه‌ای از ژئوتکستایل و در منطقه مرطوب خیس قرار میگیرد.

ایجاد ژئوگرید ها:


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۶:۵۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)