ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

تاریخچه ژئوممبران

ورق ژئوممبران


فاکتورهای مخرب متعددی میباشند که بر قدمت اثر گذار جاده ها تاثیر گذارده و آنها‌را کاهش می‌دهند. این فاکتورها مشتمل بر دست اندرکاران محیطی، وضعیت بستر، توشه ترافیکی و تعریض جاده می‌شوند. این عامل ها درصورتی که در موقع احداث نقص‌ ساز نشوند در طول تعمیر و محافظت صد رد صد خلل ساز خواهند شد.

احداث جاده در بسترهای سست همواره با ایرادات متعددی یار و همدم بوده می باشد. شیوه سنتی احداث خط مش درین خاک ها، برداشت خاک های سست و جایگزین کردن مصالح کیفیت بالا است که بسیار مالامال هزینه و زمانبر می باشد. این در حالی می‌باشد که استفاده ژئوسنتتیک ها تحت عنوان روشی با صرفه از نگاه فنی و اقتصادی زمان هاست که جایگزین نحوه های سنتی رویکرد سازی شده‌است.

این تولید ها با کارایی های جدایش، مسلح کردن، توزیع تنش مطلوب و زهکشی، نقش مهمی را در از در میان بردن اشتباهات احتمالی در احداث جاده در وضعیت متفاوت ایفا مینمایند. مخارج بالای تعمیر و مراقبت سبب ساز شده‌است تا قصد به احداث اصولی خط مش ها به طوری که نیاز به تعمیر و حفظ از دربین رود مقام ویژه ای پیدا نماید.

تمهیداتی که در راستای احداث اصولی و بدون نقص جاده ها اندیشیده میشود، عبارتند از: زهکشی مطلوب، جدایش لایه های متفاوت، استوار سازی و تقویت بستر.

آنها از لحاظ فنی و اقتصادی باصرفه ترین شیوه برای بهسازی روش، سامانه ریلی و باند فرودگاه ها می‌باشند.

ژئوسنتتیک ها عمدتا در مورد ها ذیل در رویه سازی به عمل میروند:

جدایش بستر از مصالح راه و روش سازی
تقویت بستر
تقویت لایه ی مبنا
تقویت روکش آسفالت
زهکشی
احداث جاده های موقت در زمین های سست
جدایش
ژئوتکستایل ها به خواسته جداسازی مصالح از بستر سست به عمل میروند آن‌ها بازدارنده از شکافت مصالح به باطن بستر سست گردیده و براین اساس از کاهش گنجایش باربری در اثر اختلاط مصالح با بستر سست، پرهیز می نمایند.ورق ژئوممبران


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۹:۴۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)