ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

علت آب بندی استخر :

ورق ژئوممبران


استخر و مخازن آب، بنا هایی می باشند که همواره در تماس بدون واسطه با آب می‌باشند. به همین برهان آب بند نمودن استخرها و آب بند نمودن مخزن های آب، جزیی غیر وابسته ناپذیر از پروسه پباده سازی و ایجاد آنها هست. این تماس قادر است ناشی از آب باطن استخر و یا این که ناشی از آب های زیرزمینی در ذیل و یا این که مجاورت استخر باشد. به همین برهان بایستی آنان را آب بند نمود و در مقابل عامل ها فیزیکی مخرب که ممکن می باشد دوام بتن را پایین سوال برنده شود، حفظ نمود.

در بتن رخنه‌ های مویی و ریزی وجو دارااست که آب و بخار آن میتوانند از به عبارتی جا به باطن بتن شکافت نمایند و در اختلال و فرج آن جنبش کنند. در صورت پایین مثال ای از این سوراخ را تماشا میکنید.

یکی مهم ترین فاکتور ها و مختصات استخر ها به علت کاربری آن ها مبحث آب بندی میباشد. آب بندی در استخرها به علت مختصات منحصر خویش مستلزم توجه کار و تصمیم گیری های ویژه ای است . از گزاره مواقعی که می‌تواند منجر تمایز آب بندی استخرها با بقیه بنا های آبی رنگ مانند مخازن آب یا این که فاضلاب میباشد می شود به نکات زیر اشاره نمود :

1. تغییرات دمایی آب و انبساط و انقباض ناشی از آن در بنا استخر

2. عدم دسترسی به بدنه استخر در اکثری از مواقع که به علت اجرای پوشش آخری مانند کاشی کاری قابلیت تعمیرات ثانویه غیرممکن ، دشوار و هزینه بر میباشد.

3. جابجایی و نشت در بدنه به علت اینکه در اکثری از مواقع استخرها با استعمال از مصالح سنتی مانند خشت و یا این که بلوک ساخته میشوند و این دستور به علت ناهمگن بودن بنا میتواند باعث به ساخت شکاف و یا این که جابجایی های هر چندین کوچک گردد که به نوبه خویش می‌تواند سبب ساز ساخت نشتی هایی در استخر گردد.

4. اجرای بنا در پارت ها کوچک به علت تولید سنتی که سبب ساز به ساخت درزهای متعدد اجرایی می شود.

5. عدم قابلیت و امکان آب بندی به شکل فار منفی به علت نا پیدا بودن محل شکافت آب و در مقداری از مواقع عدم دسترسی به پشت دیوار استخر
ژئوممبران


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۰:۵۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)