ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

گستراندن ژئوممبران به چه معناست؟

ورق ژئوممبران

مطابق با استانداردهای نصب ژئوممبران در صورتی که دما پایین تر از صفر سکو سانتیگراد باشد ورقهای ژئوممبران نباید گسترده و با یکدیگر جوش شوند . دست‌کم دمای مجاز برای انجام عمل در وب سایت باید با اعتنا به پیشنهاد تولیدکننده و پیشنهادات مجموعه اجرایی تعیین گردد . هیچگونه تردد و رفت و آمدی به جز امکانات و کارکنان نصب نباید روی مرحله پوشیده شده و یا این که در حال پوشش انجام بگیرد .
کیسه های شن یا این که چیزی شبیه به آن بایستی به طور موقت روی ورق‌های فرش گردیده قرار گیرد تا از بلند شدن ورق های ژئوممبران در رخ ایجاد باد و یا هرگونه اتفاق پیش بینی نشده دوری شود .

در حالتی که رطوبت مانع فراهم ساختن یک بستر عالی و مستحکم شود عملیات نصب می بایست متوقف گردد .
عملیات جوشکاری ورق ها در شرایط جوی متفاوت به شرح تحت می باشد: 4-1- نصب در هوای سرد باید مطابق فرآیند معلوم گردیده در استاندارد GRI GM9 باشد .
پوششهای
ژئوممبران نباید در دمای زیر صفر رتبه سانتی‌گراد نصب شود مگر اینکه: ⦁ نصب در دمای ذیل صفر سکو زمانی مجاز میباشد که نصاب بتواند کارفرما را مجاب نماید که نصب در این شرایط مطابق ویژگی ها پروژه می‌باشد و امنیت پرسنل تضمین می باشد .


نصاب جزئیات منش فعالیت را که در تحت آمده می باشد به تایید کارفرما یا این که نماینده او برساند ⦁
پیش گرمایش پوشش‌های ژئوممبران ⦁
پیش بینی یک خیمه یا هر جور پوشش برای جلوگیری از هدر رفتن گرما در ارتفاع عملیات نصب 4-2-
پوشش های ژئوممبران در دمای فراتر از ۷۵ رتبه سانتی گراد نباید جوش داده و نصب شوند مگر با تایید صاحبکار یا این که نماینده مشاور پروژه

5-
گستراندن ژئوممبران: در
هنگام گستراندن ژئوممبران می بایست به این نکته توجه داشت که خطوط جوشی که بر روی شیب لبه ها به وجود می آیند باید به رخ موازی و در جهت ماکسیمم‌ قرار گیرند در گوشه ها و گونه های هندسی ارتفاع عملیات جوش بایستی به دست‌کم رسد برای انجام عملیات نصب کاغذ ها بایستی همپوشانی (Over Lap) شوند (همپوشانی بر طبق استانداردها می بایست حداقل ۷ .۵ سانتیمتر یا این که ۳ اینچ باشد، البته معمولاً این ارتفاع برای درز های جوش خورده با دستگاه اتوماتیک حداقل برابر ۱۲ سانتیمتر و برای درز های اکسترود گردیده برابر ۱۰ سانتی متر می باشد) .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۹:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)