ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

پلی وینیل کلراید (PVC)

ورق ژئوممبران

به طور کلی PVC یک پلیمر انعطاف ناپذیر و آسیب پذیر می باشد . البته بیش تر کردن برخی از افزودنی ها سبب شده میباشد تا تولید ها ساخت گردیده از PVC فراوان منعطف باشند . افزودن پلاستیسایزرها باعث می شود تا علاوه بر ارتقاء انعطاف، این کالا در وضعیت شیمیایی متعدد و در برابر اشعه UV مقاوم گردد .

معایب
ژئوممبران
روش
اتصال ژئوممبران ها از آن جا که این تولیدات به خواسته آب بندی به فعالیت می روند، چگونگی اتصال آن ها به هم، به نحوی که بازدارنده از نشت شود، زیاد حائز اهمیت می باشد .
کلیدی ترین راه های اتصال این ورق ها، عبارتند از:
با به کارگیری از حلال: حاشیه های دو ورق را به حلالی آغشته کرده و آن گاه با اعمال فشار، دو ورق به هم متصل می شوند .
با استفاده از چسب: در این روش چسب به وسیله برس بر دو حاشیه ی ورق ها قرار گرفته و بدین وسیله اتصال چهره می گیرد .
به رویکرد حرارتی: راه های حرارتی متعددی برای اتصال ورق های ژئوممبران وجود داراست که در آن ها کناره های ورق ها به نحوی، به روش هوای داغ و یا این که به روش های الکتریکی ذوب گردیده و بخش های ذوب گردیده بوسیله غلتک هایی پرس گردیده و به هم متصل می شوند .
به راه و روش مکانیکی: شیوه های با اهمیت اتصال مکانیکی، به کارگیری نوارهای چسبنده و یا دوختن به وسیله ی دستگاه های مختص می باشد .
روش هایی که در آن ها از حلال و چسب استعمال می شود اکثر برای اتصال ورق های PVC کاربرد دارا هستند . برای اتصال ورق های HDPE و LDPE اکثر وقت ها از رویه حرارتی به کارگیری می شود .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۲:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)