ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

تاریخچه تکامل ژئوسنتیک ها:

ورق ژئوممبران

دارای اسلحه سازی از ایتدایی ترین موردها کاربردی موادی است که امروزه به تیتر ژئو ممبرین ها و ژئو تکستایلها ی امروزی و . . . بحساب می آیند . جهت تولید عبادتگاههایی چون« ساختمان بلند بابل » در هرازه اولیه پیش از میلاد و تولید اماکن مسکونی « در فلات ایران » در حدود پنج هزار سال پیش از میلاد از خاک دارای سلاح گردیده با قطعات نی به کار گیری گردید . سپس به کارگیری از بوریای بافته شده از نی در ایتالیا و نیز صفحه های کرباس در هلند ، امریکا و انگلستان جهت تقویت خاکریزهای کناری رودخانه و جاده ها ابتکار عمل گردید . مصرف اولین نسل ژئوتکستایلهای پلیمری از اواخر دهه پنجاه ، زمانی ابتدا شد که کاربرد آنان به تیتر فیلترهای جدید موسوم گردید . این زمان شکوفایی از اواخر ده سال 60 میلادی آغاز و پروسه به کار گیری از ژئو تکستایلهای بافته گردیده بصورت پوشش فیلتری و مسلح سازی جاده ها ، فرودگاه ها ، سدها و . . . سیری صعودی راطی نمود .

سوابق تاریخی ایجاد و کاربرد مواد ژئوسنتیک به سالهای 1950 که در آن مقطع از ورقه های تک فن برای ژئوتکستایل بافته شده به عنوان فیلتر در در دست گرفتن فرسایش در ایالت فلوریدای آمریکا استفاده شد ، باب بارت اولین کسی بود که اولین طرحهای کاربرد مواد ژئوسنتیک در پروژه های آب و خاک را مطرح ساخت و به این دلیل به اسم بابا " ژئوتکستایل ها" معروف شده می باشد .

در وسط ده سال 1960، هیئت مهندسین ارتش ایالات متحده امکان استفاده از ژئوتکستایل های بافته گردیده را به عنوان جایگزینی برای فیلترهای دانه ای در سیستم های کنترل فرسایش و حفاظت شیب ها قضیه ارزیابی قرار اعطا کرد . این سازمان اولین معیارهای فنی طراحی ژئوتکستایل ها به تیتر فیلتر را مطرح و در سال 1975 مجموعه ای از استانداردهای فنی در این قضیه را ارائه کرد . در همین زمان، استعمال از ژئوتکستایل ها برای حفاظت سواحل رودخانه ها در هلند مطرح گشت به نوع ای که با اصلاح خط مش تا سال 1977 فقط برای حفاظت سواحل یک رودخانه در هلند در حدود دو میلیون متر مربع ژئوتکستایل مصرف گردید و در حالا حاضر نیز این تکنیک به تیتر روشی استاندارد و پذیرفته شده در آن مملکت مطرح می باشد .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۶:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)