ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

الیاف ( Chopped Roving)

الیاف
( Chopped Roving) این جور الیاف از خواص شبیه فیزیکی با الیاف CSM) Chopped Strand Mat) برخوردارند . تفاوت آن ها با الیاف CSM در نحوه اجراست یعنی الیاف هم زمان با کاربرد رزین بریده شده و بر روی تراز قرار می گیرند .
ماده اولیه مشتمل بر یک گونه الیاف پیوسته می باشد که مانند یک گلوله نخ شامل صدها رشته از الیاف شیشه به هم بافته گردیده می باشد . ابن جور ها به طول های کمتری بریده می شوند و یار با رزین بر روی سطح پاشیده می شوند . آن‌گاه باکشیدن غلتک بر تراز هوای موجود ما بین الیاف و رزین بیرون و کلیه قطعات الیاف کاملاً به رزین ْغشته می گردند .

ورق ژئوممبران
شیشه( Woven Fabric ) دربرگیرنده یک جور الیاف بافته گردیده (به صورت پارچه مانند) می باشند که اجزاء تشکیل دهنده آن می تواند الیاف Woven Cloth و یا الیاف سنگین Woven Roving باشد و وزن تقریبی این بافت پارچه ای از الیاف حدود 200 گرم یا بیشتر به ازاء هر متر مربع می باشد . هر دو مدل از این الیاف استحکام و سفتی بیشتری از الیاف CSM دارا هستند ضمن آنکه به رخ محکم تری بافته گردیده و استحکام بیشتری دارا‌هستند . الیاف Woven Fabric دارای انعطاق پذیری بیشتری از الیافر SCM می باشند و سهل و آسان تر به رزین آغشته می گردند البته گران خیس می باشند .

خواص
الیاف تقویت کننده استحکام کششی و مدول لاستیکی مواد پلاستیکی می تواند با اضافه کردن الیاف تقویت کننده به چهره قابل توجهی افزایش یابد . الیاف ورقه ای (Flake) استحکام و سفتی پلاستیک را بهبود می دهند اما در صورت نیاز می بضاعت و توان از الیاف تقویت کننده دیگر (Woven Fabric ) استفاده کرد . شکل زیر نشان می دهد که چگونه سفتی و استحکام به نسبت حجم و نحوه قرارگیری الیاف تغییر می کنند .

عوامل
تعیین کننده در خاصیت ساختاری کامپوزیت های GRP عبارتند از:


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۳:۲۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)