ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

تولید ژئوممبران‌ها

تولید ژئوممبران‌ها با به کار گیری از مواد پلیمری مثل پلی اتیلن و پی او سی انجام پذیرش می‌کند . به کارگیری از ژئوممبران پلی اتیلن مرسوم‌تر نسبت به دسته PVC آن می باشد . پلی اتیلن پلیمری می باشد که از پلیمریزاسیون مونومرهای اتیلن به دست می‌آید، چرخه ایجاد این فرآورده ار سال 1930 میلادی و در شرایط فشار و دمای دوچندان بالا ابتدا گردید .
در میانه سال 1950 روشهای تولید در دماها و فشارهای ذیل تر ارائه گردید که باعث به تولید پلی اتیلن با چگالی بالاتر، مقاومت مکانیکی برتر و تعداد زنجیرهای پلیمری بخش اعظم شد این مصنوع بعد ها به عنوان پلی اتیلن سنگین وزن (HDPE مخفف high density polyethylen) خوانده شد که نسبت به پلی اتیلن سبک و از نفوذناپذیری و مقاومت شیمیایی بیشتری برخوردار بود .

ورق ژئوممبران

رویکرد
های ایجاد ژئوممبران در ساخت ژئوممبران ها در کارخانه‌ها در بخش اعظم مواقع از یکی از فرآیندهای: روزن‌رانی (Extrusion)، غلتک‌زنی و پخش اندود (Spread coating) استفاده می شود .

ایجاد ژئوممبران در مراحل روزن‌رانی روشی میباشد که در آن پلیمر مذاب به چهره ورقه‌های غیر دارای اسلحه بیرون می شود و بلافاصله پس از خروج، هنگامی که کاغذ ژئوممبران هنوز گرم است، از طرز غلتک‌زنی به یک لایه الیافی متصل و یک دست تبدیل می گردد .

ایجاد
ژئوممبران
با روش دمیدن هوا ایجاد ژئوممبران
با خط مش دمیدن هوا غلتک‌زنی دومی خط مش متداول در ساخت ژئوممبران میباشد . در این شیوه با عبور یک لایه پلیمری داغ از در فی مابین غلتک های گرم، ورق ژئوممبران ساخت می شود .
ژئوممبران‌ها در این روند در رول‌هایی به عرض 1/5 تا 10 متر تولید می گردند . رول‌های باریک ژئوممبران برای اتصال به یکدیگر و ایجاد ژئوممبران‌های عریض به کارخانه‌های دیگری انتقال مییابند . این ورقه‌ها را می‌توان به هر شکل که مورد نیاز میباشد پباده سازی کرده ساخت نمود و محدودیت اندازه آن ها صرفاً تابع موقعیت حمل و نقل می باشد . ورقه‌ها پس از ساخت بسته بندی گردیده و برای نصب به محل پروژه انتقال می‌یابند .

سرد
کردن
و لوله کردن ورق ژئوممبران سرد کردن
و لوله کردن ورقه‌های ژئوممبران اما در ساخت ژئوممبران عریض، علاوه بر کیفیت مواد اولیه، نورد ورق دوچندان اصلی می باشد . در صورتیکه دستگاه‌های نورد و تولید ژئوممبران کیفیت قابل قبولی نداشته باشند و اصول ذی‌ربط رعایت نشود، ورقه‌های عریض ایجاد شده از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهند بود . در این چهره ضخامت ورق‌ها در راستای پهنا یکسان نبوده و متغیر است .


برچسب: ورق ژئوممبران،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۳:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)