ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

ورق ژئوممبران چیست

ورق
ژئوممبران چیست ورق
ژئوممبران چه میباشد – ژئوممبران ورق نفوذ ناپذیری هست که به خاطر همین خواص ، ژئوممبران کاربرد های زیر را دارا گردیده است ۱
– احداث استخر های ذخیره آب ۲
– ایزولاسیون فونداسیون ۳
– احداث حوضچه های هیپ لیچ و گل حفاری ۴
– آب بند سازی پشت بام جهت احداث بام سبز ۵
– احداث دریاچه های تفریحی
و … هزاران کاربرد دیگر تیم

ورق ژئوممبران
آرین خاک ایرانیان شرکت
مهندسی آرین خاک ایرانیان با
یک دهه تجربه واجرای بیش از یک میلیون مترمربع محصول ها ژئوسینتتیک ( ژئوممبران ، ژئوتکستایل ، ژئودرین ، ژئومت ، ژئوبگ ، دیمپل شیت ، ژئومش ، ژئونت )در جمهوری اسلامی ایران و عراق ، درحال حاضر با استعمال از محصول ها ژئوسینتتیک آماده ارائه سرویس ها در بخش های : نفت
،
گاز و پتروشیمی ( حوشچه های گل حفاری ، ایزولاسیون فونداسیون مخازن نفتی، حوضچه های اتش نشانی ، حوچه های تبخیر ، ایزولاسیون مسیر انتقال سوخت ) معدن
(
سد های باطله ، حوضچه های هیپ لیچ ، حوضجه های شستشو و ذخیر هاب ) صنعت
آب وفاضلاب (
حوضچه های تصفیه پساب های صنعتی و شهری ) کشاورزی
(
استخرهای ذخیر ه آب کشاورزی ، شبکه های انتقال آب ، حوضچه های رویش ماهی ، اب بندان ها ) عمران
(
ایزولاسیون و زهکشی فونداسیون ، بام سبز ، ، دریاچه های تصنعی و مصنوعی ،سد ، ایزولاسیون تونل ) صنایع
تبدیلی (
حوضچه های ذخیره آب و حوضچه ای پساب ) شما
در بخش محصول ها می توانید کاتالوگ های ما را مربوط ژئوممبران در صنعت نفت گاز پتروشیمی و کشاورزی دانلود کنید همچنین کاتالوگ ماردر موضوع کاربرد ژئوتکستایل در در اختیار گرفتن فرسایش تقویت روکش آسفالت فیلتراسیون ژهکشی می توانید دانلود کنید در ضمن توصیه می شود از وب تارنما ما بازدید فرمایید http://installgeomembrane .com/

که
بصورت جزیی به شرح زیر می شود به ان اشاره کرد: احداث
استخر های کشاورزی ، سد ، کانال ، حوضچه های پرورش ماهی ، ایزولاسیون فونداسیون ساختمان ، پارکینگ طبقاتی ، مهار آب های زیرزمینی ، زهکشی با مصالح ژئوکامپوزیت برای او‌لین بار در ایران ، احداث
و ایزولاسیون سد های باطله ، حوضچه های شستشو ، حوضچه های تبخیر ، احداث
و پوشش مخازن حریق نشانی ، تقویت
روکش آسفالت ثبت
بستر های لجنی ضروری به توضیح می‌باشد که احداث استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی و رشد آبزیان ، احداث در یاچه های تفریحی در پارکها و … به وسیله محصولات ژئوسینتتیک مخصوصاً ورق ژئوممبران فوق العاده مطمئن به صرفه و عالی می باشد .
ورقهای ژئوممبران دارای ویژگی ها فنی بالایی میباشند که موجب به کار گیری روز افزون از این کالا در صنعت های متعدد شده می‌باشد .
از جمله فشردگی مولکولی دوچندان بالا که باعث درصد نفوذ ناپذیری بسیار بالا در پیش‌رو آب می باشد ژئوممبرین
، ژئوممبران ، ژئوگرید ، ژئوتکستایل، دیمپل شیت


برچسب: ورق ژئوممبران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۰:۱۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ژئوممبران پلی اتیلنی

ورق ژئوممبران

پلی اتیلن پلیمری میباشد که از پلیمریزاسیون مونومر های اتیلن بدست می آید ، مقدمه فرآیند ساخت ژئوممبران پلی اتیلنی ، از سال ۱۹۳۰ میلادی و پایین وضعیت فشار و دمای مضاعف بالا ابتدا شوید . در وسط سال ۱۹۵۰ روشهای ایجاد این فرآورده در دما و فشار پایینتری ارائه شد که سبب ساز به ساخت پلی اتیلن با چگالی بالاتر ، مقاومت مکانیکی برتر و تعداد زنجیره های پلیمری بیشتر گردید . عموماً ژئوممبران های پلی اتیلنی با فرمولهای متعدد ( با چگالی های مختلف ) ساخته می شوند . ژئوممبران های پلی اتیلنی در انواع متفاوت HDPE، LDPE، LLDPE، VLDPE، MDPE ایجاد و ارائه می شوند . وزن اختصاصی پلی اتیلنها در محدوده ۸۵/۰ تا ۹۶/۰ گرم بر سانتیمتر مربع می باشد . این ژئوممبرانها معمولا حاوی ۹۷% پلی اتیلن فشرده حدود ۲٫۵% کربن سیاه و ۰٫۵% آنتی اکسیدانت می باشند . مواد اساسی زمینه استفاده جهت تولید این ممبرانها علاوه بر مولکولهای HDPE ، مشتمل بر یک comonomer افزودنی مثل بوتن یا هگزن هم می باشد که باعث افزایش انعطاف پذیری و یا این که مقاومت در برابر عامل ها محیطی می شود . دقت به این نکته اهمیت دارد که این پوششها فاقد هر جور مواد پلاستیسایزر، که تصاعد شونده بوده و سبب ساز بی آبی و کنار گذاشتن خوردگی و تخریب سیستم نفوذ ناپذیر کننده می شوند، میباشند . پلی اتیلن (PE) مقاومت شیمیائی زیاد خیر و خوبی در پیش‌رو مواد اسیدی و قلیایی دارد، همچنین با اضافه کردن مقاوم کننده هایی نه چندان گران بها می توانایی تداوم آن را در مقابل پرتو UV خورشید و اکسید کننده های محیط را نیز ارتقا بخشید . انعطاف پذیری نه چندان دوچندان البته جهت عایق بندی در سطوح بزرگ ، انعطاف پذیری قابل قبولی دارا‌هستند . فرآیند ساخت ژئوممبران از پلی اتیلن معمولی نسبتا” ارزان و مقرون بصرفه می باشد . موردها فوق سبب شده هست ژئوممبران پلی اتیلنی شناخته شده ترین جور از انواع ژئوممبران بوده و با در نظر تصاحب کردن مساله فنی و اقتصادی در بخش اعظمی از کاربردها مثل احداث حوضچه های مراقبت فاضلاب، لندفیل ها و مخازن ثانویه مواد هیدروکربنی انتخاب بهینه ای محسوب گردد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۸:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاربرد ژئوممبران در پر<ژه های ساحلی

ورق ژئوممبران

نصب
پر سرعت و اسان کاهش
چشمگیر هزینه ها در مقایسه با بتن و سنگ و سیمان قدمت
مفید 20-40 سال ژئوممبران ها با اعتنا به وضعیت محیطی و پروژه مقاومت
حرارتی بالا استقامت
بالای ورق های ژئوممبران دربرابر فشار آب وجود
ضخامت های مختلف برای عمق های متنوع و بالا خنثی
بودن پلی اتیلن ها در برابر الودگی ها و مواد افزودنی نچسبیدن
جلبک و خزه ها به دیواره و کف استخر امکان
اپارات و تعمیر در صورت پیدایش مشکل غیر
قابل جویده شدن به وسیله جوندگان موذی احداث استخرهای رشد آبزیان : ژئوممبران به ادله ترکیبات شیمیایی پلی اتیلنی و بیولوژی ماده ای خنثی می باشد و با هیچ مادهٔ دیگری مخلوط نمی‌شود و به آن هیچ ماده ای نمی‌چسبد به همین برهان مناسب‌ترین آیتم برای احداث حوضچه رویش آبزیان میباشد زیرا خزه به آن نمی‌چسبد .
احداث حوضچه ذخیره اسید و هیپ لیچ : به خاطر عوارض ذکر شده در بالا ژئوممبران ماده ای خنثی میباشد و با اسید نیز واکنش نمی‌دهد و به خاطر این خصلت تنها مورد برای احداث استخرهای ذخیره است و حوضچه‌های هیپ لیچ و لیچینگ میباشد .
ایزولاسیون فونداسیون : ژئوممبران lldpe به ادله انعطاف بالا مناسب‌ترین آیتم برای ایزولاسیون فونداسیون هست و جایگزین بتن است و به ادله انعطاف‌پذیری بالا در کنج‌ها و نقاط غیرقابل دسترس به راحتی نصب میگردد .
ایزولاسیون بام سبز : ژئوممبران‌های pvc , lldpe , vldpe مناسب‌ترین گزینه‌های ورق ژئوممبران برای ایزولاسیون بام سبز هستند زیرا هم سبک میباشند و هم هزینه آنان از ایزوگام بسیار پایین‌تر هست و قدمت و مقاومت بالاتری دارا‌هستند .
ایزولاسیون معدن و تونل : ژئوممبران‌های سبک و انعطاف‌پذیر مناسب‌ترین خط مش فقط خط مش عمل برای ایزولاسیون معدن و گونه های تونل میباشند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۸:۲۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاربردهای ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران

وحید چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰تعداد نظرات: 1Telegram inpia .irورق
ژئوممبران چه چیزی است و چه کاربردی دارد؟ ژئوممبران گونه‌ای از مصالح ژئوسنتتیک و نوعی پوشش پلیمری به صورت ورق هست که فارغ از نیاز به زیرساخت می تواند بعنوان لایه حفظ کننده در عایق‌بندی استخرهای خاکی وسیمانی و مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی موضوع استفاده قرار گیرد .
ورق
ژئوممبران چه میباشد و چه کاربردی دارد؟ ژئوممبران: (Geomembrane) ژئوممبران گونه‌ای از مصالح ژئوسنتتیک و نوعی پوشش پلیمری به رخ ورق هست که بدون نیاز به زیرساخت می تواند بعنوان لایه نگهدارنده در عایق‌بندی استخرهای خاکی وسیمانی و مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی مورد به کارگیری قرار گیرد . این ورق‌ها با استفاده از جوش حرارتی یا روشهای مختلف در کنار هم قرار می گیرند . ورق ژئوممبران از پلیمرهای مختلفی مانند پلی اتیلن یا پلی وینیل کلراید ساخته میگردد . از ژئوممبران برای عایق‌بندی استخرهای خاکی، مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی به کارگیری می گردد .

معمولا ورق های ژئوممبران در پهنا های گوناگون (به طور مرسوم از ۲ .۲ تا ۹ متر) و ارتفاع رول‌های متنوع با ضخامت های ۰ .۷۵، ۱، ۱ .۵، ۲، ۲ .۵ و ۳ ایجاد میشوند .

اشکال
ژئوممبران ژئوممبران
سنگین (high-density polyethylene) ژئوممبران
سبک (linear low density polyethylene) ژئوممبران
(PVC: polyvinyl chloride) ژئوممبران
(VLDPE: very low density polyethylen) مزایای
ژئوممبران نسبت به سایر آب بندها کاهش هزینه‌های اجرای استخر ژئوممبران در مقایسه با استخرهای بتنی و یا سنگ وسیمانی .
زمان اجرای زیاد کمتر برای ساخت استخر ژئوممبران نسبت به استخرهای بتنی .
عایق‌بندی دوچندان فراتر ورق ژئوممبران در مقایسه با سایر پوشش‌های مرسوم .
نچسبیدن خزه و جلبک به کف و دیواره استخر ژئوممبرانبه طوری که به کارگیری از آن برای مخازن ذخیره آب شرب کاملاً استاندارد و رایج میباشد .
مقاومت بالا در برابر عامل ها محیطی (مانند نوروروشنایی آفتاب، یخ زدگی و …) و دست اندرکاران بیولوژیکی .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۰:۲۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ژئوممبران دلی اتیلنی

معرفی
ژئوممبران : ورق های ژئوممبران بر پایه پلیمری پلی اتین با دانسته بالا ایجاد میرسد .
این ورق ها سازه به مدل کاربرد در رنگ ها و ضخامت های متفاوت ارائه میشود .
رنگ
های این متاع مشکی , آبی و سپید میباشد و ضخامت های متداول ورقهای پلی اتیلن ۱/۵ میلیمتر میباشد .
پرشین
پلیمر بهترین گزینه برای خرید ورق ژئوممبران با نصب و کیفیت مضاعف بالا

ورق ژئوممبران
دلی اتیلنی : مواد
تشکیل دهنده در ورق های ژئوممبرانپلی اتیلنی مشکی به این صورت می باشد :

۲ الی ۳ درصد رنگ مشکی و مقدار مناسب مواد حافظ و بقیه از مواد پلی اتیلن با می داند بالا است .
در اشکال رنگ آبی رنگ رنگ به جای رنگ دیگر , رنگ آبی به کارگیری میشود و مواد نگهدارنده به اندازه مطلوب استفاده می گردد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۶:۵۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

الیاف ( Chopped Roving)

الیاف
( Chopped Roving) این جور الیاف از خواص شبیه فیزیکی با الیاف CSM) Chopped Strand Mat) برخوردارند . تفاوت آن ها با الیاف CSM در نحوه اجراست یعنی الیاف هم زمان با کاربرد رزین بریده شده و بر روی تراز قرار می گیرند .
ماده اولیه مشتمل بر یک گونه الیاف پیوسته می باشد که مانند یک گلوله نخ شامل صدها رشته از الیاف شیشه به هم بافته گردیده می باشد . ابن جور ها به طول های کمتری بریده می شوند و یار با رزین بر روی سطح پاشیده می شوند . آن‌گاه باکشیدن غلتک بر تراز هوای موجود ما بین الیاف و رزین بیرون و کلیه قطعات الیاف کاملاً به رزین ْغشته می گردند .

ورق ژئوممبران
شیشه( Woven Fabric ) دربرگیرنده یک جور الیاف بافته گردیده (به صورت پارچه مانند) می باشند که اجزاء تشکیل دهنده آن می تواند الیاف Woven Cloth و یا الیاف سنگین Woven Roving باشد و وزن تقریبی این بافت پارچه ای از الیاف حدود 200 گرم یا بیشتر به ازاء هر متر مربع می باشد . هر دو مدل از این الیاف استحکام و سفتی بیشتری از الیاف CSM دارا هستند ضمن آنکه به رخ محکم تری بافته گردیده و استحکام بیشتری دارا‌هستند . الیاف Woven Fabric دارای انعطاق پذیری بیشتری از الیافر SCM می باشند و سهل و آسان تر به رزین آغشته می گردند البته گران خیس می باشند .

خواص
الیاف تقویت کننده استحکام کششی و مدول لاستیکی مواد پلاستیکی می تواند با اضافه کردن الیاف تقویت کننده به چهره قابل توجهی افزایش یابد . الیاف ورقه ای (Flake) استحکام و سفتی پلاستیک را بهبود می دهند اما در صورت نیاز می بضاعت و توان از الیاف تقویت کننده دیگر (Woven Fabric ) استفاده کرد . شکل زیر نشان می دهد که چگونه سفتی و استحکام به نسبت حجم و نحوه قرارگیری الیاف تغییر می کنند .

عوامل
تعیین کننده در خاصیت ساختاری کامپوزیت های GRP عبارتند از:


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۳:۲۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاربرد ژئوسل ها:

-- بعنوان یک ادله تحکیم بستر در شبکه ها و مسیل ها .

-- بعنوان یک ادله تقویت کننده در زمین های سست باتلاقی .

-- بعنوان یک برهان در دست گرفتن فرسایش در شیب های تا زاویه 45 رتبه .

-- بعنوان یک برهان مسلح کننده در دیواره های شیب دار کنار جاده ها با قابلیت و امکان تولید فضاهای سبز در سلول های ژئوسل .

ورق ژئوممبران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۷:۵۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ژئوممبران T - Grip


نگه دارای بتن بر روی ورق ژئوممبران در شیب ها و دیوار ها

در سیستم های فاضلاب

بدور ستون ها و لوله ها

ورق  ژئوممبران 


صورت بکارگیری این عایق ها جهت پوشش و نفوذ ناپذیر کردن شبکه منتخب از مزایای آن بشرح تحت می باشد:
1 .
سرعت اجرای فراوان و زودتر به منفعت برداری رسیدن کانال
2 .
کاهش عملیات خاکی و افزایش سرعت آب و دبی کانال
3 .
حذف لایه غربال زهکش
4 .
حذف عملیات بده بستان خاک
5 .
ارتقاء عمر موءثر کانال به تعدادی برابر قدمت کانال بتنی و عدم نیاز به ترمیم و محافظت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۹:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مشخصات ورق ژئوممبران آتارفیل اسپانیا

– ژئوممبران آتارفیل از دسته HDPE یا پلی اتیلن سنگین، با 97 .5 درصد پلیمر خالص و حدود 2 .5
درصد کربن سیاه، آنتی اکسیدان و ثبت کننده

ورق ژئوممبران آتارفیل تولید گردیده با حداکثر کیفیت و چگالی بالا، دارنده گواهی‌نامه iso 9001:2008 ، iso 14001:2004، مدرک از انجمن ژئوسنتتیک و تأیید کیفیت از دانشگاه پلی‌تکنینک کشور‌ایران و گواهی‌نامه‌های دارای اعتبار بین‌المللی

ورق ژئوممبران آرتافیل به طور دایم بوسیله کمپانی آفریننده تحت در اختیار گرفتن کیفیت قرار می‌گیرند

ورق ژئوممبران

کیفیت دوچندان بالای ورق ژئوممبران آتارفیل در مقایسه با تولید ها ایرانی، ارزش پایین‌تر نسبت به بقیه ورق‌های مرغوب وارداتی
– ضخامت ورق 1 .5 میلیمتر (به طور معمول برای استخر های ذخیره آب از ورق ژئوممبران با ضخامت 1 .5
میلیمتر به کار گیری می شود، چه بسا در اعماق بالا)
– دارنده عرض بالا متساوی 7 .5
متر (عرض فراتر ورق ژئوممبران سبب یک‌پارچه درآمدن استخر و کیفیت بالای نصب و ماندگاری عایق می شود)، فارغ از تغییر تحول ضخامت در راستای طول و عرض

هر رول ورق ژئوممبران آتارفیل 140 متر ارتفاع و 1050 متر مربع مساحت دارااست (ورق HDPE)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۷:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ژئوممبران LLDPE

از انجا که ورق‌های ژئوممبران HDPE انعطاف­ پذیری پایین داشتند، برای کاربردهایی که به انعطاف­ پذیری فراتر نیاز بود، ورق‌های ژئوممبران LLDPE به بازار عرضه شدند . LLDPE ناچیز بلورترین شکل پلی ­اتیلن میباشد که بدون استفاده از پلاستی ­سایزرهای[4] مهاجر یا دیگر افزودنی‌های نرم ­کننده، انعطاف­ پذیری بالا و استعداد پاره ای برای ناکامی در ترک‌های تنشی داراست و در مقایسه با ژئوممبران­ های HDPE مقاومت بالاتری در سوراخ­ شدگی از خویش نشان میدهد . محاسن نام برده برای ژئوممبران ­های VLDPE و LLDPE آن ها را برای کاربردهایی همچون روکش محل‌های دفن آشغال و بقیه تاسیساتی که نیاز به مقاومت رخنه‌ ­شدگی بالا دارا‌هستند و در جاهایی که احتمال فرونشست زمین وجود دارد، مخازن آب، دریاچه‌های تصنعی و کانالها و استخرهای مربوط به فرآیند فاضلاب مناسب گردانیده می‌باشد . حتمی به ذکر میباشد که ژئوممبران LLDPE مقاومت متوسطی در برابر آب­ و ­هوا و اشعه ­فرابنفش دارد، به این ترتیب لازم هست کاملاً تثبت یا این که دفن و پوشیده شود . مقاومت ژئوممبران‌های LLDPE و VLDPE در برابر مواد شیمیایی و UV نسبت به جور HDPE کمتر است و از طرف دیگر انعطاف‌پذیری آن به مقدار ژئوممبران‌های PVC-P نیست . LLDPE نسبت به اکسیداسیون حساس میباشد که با تاثیرات کاتالیزوری یون‌های فلزی چندین ظرفیتی در وضعیت شیمیایی فعال شتاب می گیرد . برای نمونه یون‌های آهن +2 و +3 دوچندان شایع ­اند ولی موثرترین کاتالیست‌های اسیدی مربوط به یون‌های منگنز و مس هست .

ورق ژئوممبران

ژئوممبران‌های LLDPE با انواع پلیمرهای پلی‌اتیلن تولید می گردند که دامنه چگالی وسیعی را در برمی‌گیرند . به تیتر نمونه گرید با دانسیته بالا خواص مکانیکی مطلوب ساخت می‌کند که نزدیک به خاصیت HDPE و MDPE هست و گریدهای با چگالی زیر خواص نرمی و انعطاف‌پذیری به آن می‌دهند که نزدیک به VLDPE هست . استاندارد GRI GM-17 الزامات مربوط به ژئوممبران LLDPE را معین می‌کند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۲:۰۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)