ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

مزایای پوشش ژئوممبران نسبت به دیگر انواع پوشش های استخر آب

ورق ژئوممبران

نصب ورق ژئوممبران هم بسیار سریعتر از بقیه پوشش ها می‌باشد . به طوری که در هر روز می بضاعت و توان در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مربع از ورق ژئوممبران را اجرا نمود . همچنین استخر خاکی شما برای نصب ورق ژئوممبران به هیچ جور پوشش یا زیرسازی خاصی احتیاج ندارد (به جز جاهایی که قابلیت پاره شدن ورق وجود دارد) و تنها خاک قابل انعطاف غلطک خورده برای نصب ژئوممبران کفایت می کند؛ بنابر این هزینه احداث استخر آب خاکی با پوشش ژئوممبران مضاعف به صرفه تر است .

برای
اطلاع بخش اعظم در رابطه بسترسازی استخر ژئوممبران این مقاله را بخوانید: بستر سازی استخر ژئوممبران
مزایای
پوشش ژئوممبران نسبت به دیگر اشکال پوشش های استخر آب کاهش
هزینه های اجرای استخر ژئوممبران نسبت به سایر پوشش های آببند بازه زمانی
فراوان کمتر احداث استخر ژئوممبران نسبت به استخرهای بتنی، سنگی و … نفوذ
ناپذیری مضاعف بالای ورق ژئوممبران (تقزیباً نفوذ ناپذیر) نچسبیدن
خزه و جلبک به کف استخرهای پلیمری مقاومت
بالای ورق ژئوممبران در برابر دست اندرکاران محیطی (مانند نور و روشنایی آفتاب، یخ زدگی و …) و بیولوژیکی جهت
خواندن اطلاعات بیشتر در رابطه استخر ژئوممبران می توانید این مطلب را بخوانید: ورق ژئوممبران برای استخر آب و همچنین برای اطلاع از شیوه اجرای استخر ژئوممبران این مقاله راهنمای شماست: فرایند احداث استخر آب کشاورزی با ورق ژئوممبران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۸:۰۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مشخصات انواع ژئومت

ورق ژئوممبران

عریف
عمومی:
ژئومت یکی از اعضای خانواده ژئوسنتتیک است که عمدتاً برای کنترل فرسایش در مقابل جریانات آرام آب یا این که باد و یا هوازدگی خاکهای قابل رشد گیاه بکار می رود . همچنین ساختار متخلخل ژئومت، قابلیت استفاده از آن بعنوان یک برگه دارنده آبگذری بسیار در ایجاد ژئوکمپوزیت های موضوع استعمال در زهکشی (ژئودرین) را آماده می آورد .


ساختار
ژئومت:
ژئومت معمولاً از درهم شدن حرفه نخهای پلیمری بصورت اتفاقی ( فارغ از ساختار تار و پود ) تشکیل می شود .

هر قدر میزان رشته های در هم تنیده عمده باشد، ژئومت قادر به نگهداری آبگذری برگه ای خود پایین فشار پیرامونی اکثر می شود .

از سوئی کارایی می شود ضمن حفظ تخلخل در ساختار ژئومت، ضخامت آن را هم در حد ۲ تا ۳ سانتی متر نگهداشت .

ضخامت بیشتر ژئومت به مفهوم امکان مراقبت ضخامت بیشتری از خاک گیاهی روی سطح ها شیبدار می باشد .

کاربردهای
ژئومت:
حساس ترین کاربرد ژئومت در مواقعی هست که می خواهیم فرسایش سطوح شیب دار خاکی با شیب ملایم (حداکثر تندی ۴۵ سکو ) را از نحوه سبز کردن آن ها در دست گرفتن نمائیم .

در چنین مواردی ژئومت وظیفه نگهداری از بذر گیاهان مادامی که آنان ریشه نرویانیده و در ساختار خاک نتنیده اند را داراست .

این سطح های شیب دار خاکی می توانند بدنه کانالها و آبروها با جریان آرام را هم تشکیل دهند .

همان گونه که تیتر شد ژئومت مانند ژئونت می تواند جهت زهکشی و عبور آب در کاغذ خود هم موضوع به کار گیری قرار گیرد .

ویژگی ها
اشکال ژئومت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۸:۳۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

گستراندن ژئوممبران به چه معناست؟

ورق ژئوممبران

مطابق با استانداردهای نصب ژئوممبران در صورتی که دما پایین تر از صفر سکو سانتیگراد باشد ورقهای ژئوممبران نباید گسترده و با یکدیگر جوش شوند . دست‌کم دمای مجاز برای انجام عمل در وب سایت باید با اعتنا به پیشنهاد تولیدکننده و پیشنهادات مجموعه اجرایی تعیین گردد . هیچگونه تردد و رفت و آمدی به جز امکانات و کارکنان نصب نباید روی مرحله پوشیده شده و یا این که در حال پوشش انجام بگیرد .
کیسه های شن یا این که چیزی شبیه به آن بایستی به طور موقت روی ورق‌های فرش گردیده قرار گیرد تا از بلند شدن ورق های ژئوممبران در رخ ایجاد باد و یا هرگونه اتفاق پیش بینی نشده دوری شود .

در حالتی که رطوبت مانع فراهم ساختن یک بستر عالی و مستحکم شود عملیات نصب می بایست متوقف گردد .
عملیات جوشکاری ورق ها در شرایط جوی متفاوت به شرح تحت می باشد: 4-1- نصب در هوای سرد باید مطابق فرآیند معلوم گردیده در استاندارد GRI GM9 باشد .
پوششهای
ژئوممبران نباید در دمای زیر صفر رتبه سانتی‌گراد نصب شود مگر اینکه: ⦁ نصب در دمای ذیل صفر سکو زمانی مجاز میباشد که نصاب بتواند کارفرما را مجاب نماید که نصب در این شرایط مطابق ویژگی ها پروژه می‌باشد و امنیت پرسنل تضمین می باشد .


نصاب جزئیات منش فعالیت را که در تحت آمده می باشد به تایید کارفرما یا این که نماینده او برساند ⦁
پیش گرمایش پوشش‌های ژئوممبران ⦁
پیش بینی یک خیمه یا هر جور پوشش برای جلوگیری از هدر رفتن گرما در ارتفاع عملیات نصب 4-2-
پوشش های ژئوممبران در دمای فراتر از ۷۵ رتبه سانتی گراد نباید جوش داده و نصب شوند مگر با تایید صاحبکار یا این که نماینده مشاور پروژه

5-
گستراندن ژئوممبران: در
هنگام گستراندن ژئوممبران می بایست به این نکته توجه داشت که خطوط جوشی که بر روی شیب لبه ها به وجود می آیند باید به رخ موازی و در جهت ماکسیمم‌ قرار گیرند در گوشه ها و گونه های هندسی ارتفاع عملیات جوش بایستی به دست‌کم رسد برای انجام عملیات نصب کاغذ ها بایستی همپوشانی (Over Lap) شوند (همپوشانی بر طبق استانداردها می بایست حداقل ۷ .۵ سانتیمتر یا این که ۳ اینچ باشد، البته معمولاً این ارتفاع برای درز های جوش خورده با دستگاه اتوماتیک حداقل برابر ۱۲ سانتیمتر و برای درز های اکسترود گردیده برابر ۱۰ سانتی متر می باشد) .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۹:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

آب بندی با استفاده از روش های عایق سطحی

آب بندی ساختمان

آب بندی با استفاده از روش های عایق سطحی

این رویه آب بندی بتن بر مبنای تولید لایه نفوذ ناپذیر به خط مش لاینینق در مرحله بتن فیس میگیرد . بسته به وضعیت بنا و عملکرد مورد انتظار از سیستم مسئله بهره‌برداری، این کمپانی از مواد آب بندی بتن با پایه‌های متفاوت تولیدی شرکتهای معتبر جهانی به کار گیری می‌نماید . این راه و روش برای آب‌بندی تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، مخازن ذخیره مایعات، تونل‌ها و منهول‌ها، کانالهای انتقال مایعات، استخرهای چربی گیر کارخانه های صنعتی، پتروشیمی و پالایشگاه ها، کاربرد فرآوانی دارد .

 

آب
بندی بتن
آب بندی بتن چه است ؟ سازه های بتنی از سه منظر دوام ، سود برداری و زیبایی تهیدست آب بندی می باشند . آب بندی سازه های بتنی گویای حیث تمهیدات اضطراری برای دوری از نفوذ یا این که عبور آب یا بقیه مایعات از زمان بتن می باشد .راه و روش های مختلفی برای آب بندی بتن وجود داراست .سه شیوه بیشتر آب بندی سازه های بتنی ، آب بندی در حین تولید ، آب بندی به رویه پوشش های سطحی یا این که نفوذگر ، آب بندیبه منش تزریق می باشد .

بایستی اعتنا داشت که آب بندی بتن در اکثری از مواقع با وجود این که ما شاهده ورود آب از منتخب و خروج آن از سمتی دیگر نیستیم به حیث استمرار سازه دارای اهمیت بالایی می باشد .

واضح هست که مطمئن ترین شیوه و کارآمد ترین راه همواره آب بندی بنا های بتنی با به کارگیری تمهیدات در حین ساخت می باشد . این دستور می بضاعت و توان با به کار گیری از کاهش نفوذپذیری بتن ، استعمال از افزودنی های بتن آب بند کننده و نصب واتراستاپ آب بند کننده بتن یا این که استعمال از پوشش های آب بندی در جهت فشار مثبت به وقوع پیوستن یابد .

البته متاسفانه با این وجود در بخش اعظمی از مواقع مشاهده می شود به عوارض اقتصادی و یا عدم دانایی کافی سازندگان و تصمیم گیران این سیستم آب بندی در سازه های بتنی صورت نمی گیرد .

لذا در این فیس در گام دوم می توانایی برای آب بندی بتن از یک عدد از دو منش همگانی آب بندی بنا های بتنی یعنی آب بندی به رویکرد تزریق رزین های پلی یورتان و اپوکسی و یا رویه آب بندی با به کارگیری از گونه های پوشش های آب بندی استفاده کرد . لازم به ذکر است که پوشش های آب بندی دارنده گون های مختلفی می باشند که هر یک متناسب با حالت بهره برداری و محدودیت های مالی و اجرایی، تعیین و قابل به کار گیری می باشند .لذا آنچه در این میان می تواند در انتخاب رویه آب بندی بتن قضیه اعتنا باشد حیث حداکثر دوام آب بندی سازه های بتنی می باشد .

از
جمله انواع پوشش های آب بندی بتن می بضاعت و توان به مورد ها زیر اشاره کرد :
پوشش
آب بندی کننده نفوذگر و کریستال شونده بتن
پوشش
آب بند کننده پلیمری سیمانی دو جزئی بتن
پوشش
آب بند کننده پلی یورتان و اپوکسی بتن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۹:۴۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاربرد ورق ژئوممبران در ساخت استخر ماهی

ورق ژئوممبران

با دقت به رونق آبزی پروری داخلی، تعداد استخر رشد ماهی و حوضچه ها و دریاچه های مصنوعی روبه ارتقا است، ژئوممبران به عامل ترکیبات شیمیایی پلی اتیلنی و بیولوژی، ماده ای خنثی می باشد و با هیچ ماده دیگری مخلوط نمی شود و به آن هیچ ماده از قبیل خزه و جلبک نمیچسبد و بهمین برهان این ورق ها شایسته ترین مورد برای استخرهای رویش ماهی هست . از دلایل دیگر به کارگیری از ژئوممبران در استخر پرورش ماهی می بضاعت به کاهش هزینه های ایجاد و همینطور به کارگیری دومنظوره از استخر ذخیره آب و پرورش آبزیان نام پیروزی .

حوضچه
های ذخیره اسید و لیچینگ معادن در رویه های هیدرومتالوژی، موادی معلوم توسط حلال از مواد جامد جداسازی می شود، این فرآیند در ساخت مواد معدنی از سنگ های معدنی بوسیله اسید انجام می شود . در احداث تاسیسات این شیوه که شامل سد باطله یا مخزن پسماند می باشد، ایزولاسیون و عایق بندی استخر ها و حوضچه ها از اهمیت دوچندان بالایی برخوردار است . به یاری ورق های ژئوممبران به عامل توان زیاد بالای مقاومت در برابر محیط اسیدی می بضاعت در عایق بندی این استخر ها منفعت گرفت و مانع ورود مواد اسیدی مضر به درون آب های زیرسطحی و محیط زیست شد .

بام
سبز روف گاردن و ایزولاسیون عمرانی در ساخت و اجرای بام های سبز روف گاردن در طرح های تجاری تفریحی و مسکونی و همچنین ایزولاسیون بنا های عمرانی نظیر پی فوندانسیون ها طریق ی ایزولاسیون و عایق بندی در آنان بسیار دارای اهمیت و حائز اهمیت میباشد . با اعتنا به کاربرد های گسترده ورق های ژئوممبران و ژئوتکستایل در موضوع عایق بندی می توانایی با تحلیل و مشورت تمهیدات ضروری جهت پباده سازی و اجرای روف گاردن و ایزولاسیون های عمرانی ازاین تولیدات سود گرفته و از نتایج آن شگفت زده شوید .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۶:۰۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پلی وینیل کلراید (PVC)

ورق ژئوممبران

به طور کلی PVC یک پلیمر انعطاف ناپذیر و آسیب پذیر می باشد . البته بیش تر کردن برخی از افزودنی ها سبب شده میباشد تا تولید ها ساخت گردیده از PVC فراوان منعطف باشند . افزودن پلاستیسایزرها باعث می شود تا علاوه بر ارتقاء انعطاف، این کالا در وضعیت شیمیایی متعدد و در برابر اشعه UV مقاوم گردد .

معایب
ژئوممبران
روش
اتصال ژئوممبران ها از آن جا که این تولیدات به خواسته آب بندی به فعالیت می روند، چگونگی اتصال آن ها به هم، به نحوی که بازدارنده از نشت شود، زیاد حائز اهمیت می باشد .
کلیدی ترین راه های اتصال این ورق ها، عبارتند از:
با به کارگیری از حلال: حاشیه های دو ورق را به حلالی آغشته کرده و آن گاه با اعمال فشار، دو ورق به هم متصل می شوند .
با استفاده از چسب: در این روش چسب به وسیله برس بر دو حاشیه ی ورق ها قرار گرفته و بدین وسیله اتصال چهره می گیرد .
به رویکرد حرارتی: راه های حرارتی متعددی برای اتصال ورق های ژئوممبران وجود داراست که در آن ها کناره های ورق ها به نحوی، به روش هوای داغ و یا این که به روش های الکتریکی ذوب گردیده و بخش های ذوب گردیده بوسیله غلتک هایی پرس گردیده و به هم متصل می شوند .
به راه و روش مکانیکی: شیوه های با اهمیت اتصال مکانیکی، به کارگیری نوارهای چسبنده و یا دوختن به وسیله ی دستگاه های مختص می باشد .
روش هایی که در آن ها از حلال و چسب استعمال می شود اکثر برای اتصال ورق های PVC کاربرد دارا هستند . برای اتصال ورق های HDPE و LDPE اکثر وقت ها از رویه حرارتی به کارگیری می شود .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۲:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ژئوممبران گونه‌ای از مصالح ژئوسنتتیک

ژئوممبران گونه‌ای از مصالح ژئوسنتتیک می‌باشد که برای عایق‌بندی از آن به کار گیری می شود . این کالا از مواد پلیمری ساخته گردیده و پروسه استعمال از آن در پروژه‌های عایق‌بندی به جای سایر تولید ها مشابه رو به افزایش می باشد . ژئوممبران نوعی پوشش پلیمری میباشد که برای عایق‌بندی استخرهای خاکی وسیمانی و مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی استفاده می‌گردد . ورق ژئوممبران به طور معمول از جنس پلی‌اتیلن (PE) یا پی‌وی‌سی (PVC) ساخت گردیده و از عمر موثر تقریبا طولانی برخوردا می باشد . عایق‌بندی ژئوممبران‌ها بالا بوده به طوری که می‌توان بیان کرد تقریباً نفوذناپذیر می باشند .

ورق ژئوممبران
ورق
ژئوممبران ژئوممبران برای به کار گیری در انواع استخرها مطلوب می باشد . برای استخرهای خاکی، نیازی به زیرسازی اضافی نمی باشد . تنها خاک نرم کوبیده شده برای بستر ژئوممبران کفایت می‌نماید . همچنین از ورق ژئوممبران می‌توان برای عایق‌بندی مجدد استخرهای عمودی با دیواره های بتنی و سیمانی نیز استعمال کرد .
ورق ژئوممبران در عرض های متفاوت (به طور همگانی از 2 .2 تا 9 متر) و طول رول‌های متنوع با ضخامت های 0 .75، 1، 1 .5، 2، 2 .5 و 3 ایجاد می‌شوند .
مزایای
ژئوممبران نسبت به بقیه آب بندها کاهش
هزینه‌های اجرای استخر ژئوممبران در مقایسه با استخرهای بتنی و یا سنگ وسیمانی زمان
اجرای بسیار کمتر برای ایجاد استخر ژئوممبران نسبت به استخرهای بتنی عایق‌بندی
دوچندان فراتر ورق ژئوممبران در مقایسه با سایر پوشش‌های متداول نچسبیدن
خزه و جلبک به کف و دیواره استخر ژئوممبرانبه طوری که استعمال از آن برای مخازن ذخیره آب شرب کاملاً استاندارد و مرسوم است مقاومت
بالا در برابر عامل ها محیطی (مانند نوروروشنایی آفتاب، یخ زدگی و …) و کارداران بیولوژیکی کاربردهای
ورق ژئوممبران در‌صورتی‌که چه ورق ژئوممبران اکثر برای عایق‌بندی استخر ذخیره آب به کار گیری می‌شود، ولی این متاع کاربردهای زیادی در صنعت، کشاورزی و دامپروری دارد .
از آن گزاره می‌توان موارد زیر را بر شمرد:
پوشش
استخرهای خاکی جهت ذخیره آب (مصارف کشاورزی، طیور و دامپروری) پوشش
آب‌انبارها و مخازن سر بسته (مخازن ذخیره آب شرب روستایی، آب‌انبار مرغذاری و امثال آن‌ها) عایق‌بندی
دوباره استخرهای سیمانی و بتنی به وسیله ژئوممبران به مراد کاهش نفوذپذیری و افزایش راندمان بهره‌برداری پوشش
دهی تالاب ها و دریاچه های مصنوعی عایق‌بندی
استخرهای پرورش ماهی، میگو و بقیه آبزیان پوشش
مخازن ذخیره مواد نفتی و شیمیایی (مانند استخرهای لیچینگ معادن، مخازن ذخیره روغن صنعتی) پوشش‌دهی
کانال‌های انتقال آب، فاضلاب و زه آب


برچسب: ورق ژئوممبران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۳:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رمزایای پوشش ژئوممبران نسبت به دیگر انواع پوشش های استخر آب

ورق ژئوممبران

نصب ورق ژئوممبران هم بسیار سریعتر از سایر پوشش ها می‌باشد . به طوری که در هر روز می بضاعت و توان در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مربع از ورق ژئوممبران را اجرا نمود . همینطور استخر خاکی شما برای نصب ورق ژئوممبران به هیچ نوع پوشش یا این که زیرسازی خاصی احتیاج ندارد (به جز جاهایی که امکان پاره شدن ورق وجود دارد) و تنها خاک نرم غلطک خورده برای نصب ژئوممبران کفایت می کند؛ بنابر این هزینه احداث استخر آب خاکی با پوشش ژئوممبران فراوان به صرفه تر است .

برای
اطلاع بخش اعظم در رابطه بسترسازی استخر ژئوممبران این مطلب را بخوانید: بستر سازی استخر ژئوممبران
مزایای
پوشش ژئوممبران نسبت به دیگر انواع پوشش های استخر آب کاهش
هزینه های اجرای استخر ژئوممبران نسبت به بقیه پوشش های آببند بازه
زیاد کمتر احداث استخر ژئوممبران نسبت به استخرهای بتنی، سنگی و … نفوذ
ناپذیری زیاد بالای ورق ژئوممبران (تقزیباً نفوذ ناپذیر) نچسبیدن
خزه و جلبک به کف استخرهای پلیمری مقاومت
بالای ورق ژئوممبران در برابر عامل ها محیطی (مانند نوروروشنایی آفتاب، یخ زدگی و …) و بیولوژیکی جهت
تلاوت داده ها عمده در رابطه استخر ژئوممبران می توانید این مطلب را بخوانید: ورق ژئوممبران برای استخر آب و همچنین برای اطلاع از روش اجرای استخر ژئوممبران این مقاله راهنمای شماست: فرایند احداث استخر آب کشاورزی با ورق ژئوممبران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۸:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اصول نصب ژئوممبران

ورق ژئوممبران

زمین های دوم و پایین زمین و کوهورد های سنگی ارتفاع بالاتری به ترتیب 88.5 و 81.5 متر، به ترتیب با عرض های بالا 15 و 10 متر و طول محور به ترتیب 1439.6 و 1075.9 متر می باشد. کوفوردامین ها عمدتا از شن و ماسه های مصنوعی، بلستر سنگ، مخلوط بالست، بلوک سنگ و مواد انتقال دهنده ساخته شده اند. دیوار برش بتن پلاستیکی متصل به ژئوممبران بالا و تزریق پرده روی سنگ بنیاد لایه نفوذپذیر قوی برای کنترل نفوذپذیری تصویب شده است.

6.07.3.2.3 (v) RCC سوم مرحله سوم
RCC سوم مرحله سوم موازی با سد TGP است. محور قوچ مرمر 114 متری بالادست از محور سد قرار دارد و طول کل آن 580 متر است. کوهورمام یک سد خاکستری با ارتفاع کوه 140 متر، حداکثر ارتفاع سد 115 متر، عرض بالای 8 متر و حداکثر عرض پایین 107 متر است. این قاعده در طرح «انفجار انهدام شده برای بخش وسط 380 متر از سد خشتی با استفاده از اتاق های انفجاری پیش انباشته همراه با انفجار انفجار عمیق انفجاری عمیق در هر دو انتها» برداشته می شود. در طول برداشت، سطح آب در مقابل کوهبرم 135 متر است، در حالی که سطح آب پشتی 139 متر است.

6.07.3.2.3 (vi) سومین مرحله زمین و سنگ کوهورت
سومین مرحله از زمین و کوهورت های سنگی بالادست و پایین دست از ارتفاع ارتفاعات 83 و 81.5 متر به ترتیب با عرض های بالا 15 و 10 متر و طول محور طول 441.3 و 447.4 متر می باشد. قهوه ای عمدتا از شن و ماسه فرسوده، بلستر سنگ، مخلوط بالست، بلوک سنگ و مواد گذار ساخته شده است. ملات تثبیت کننده خود و دیوار برش دندانه ای با فشار بالا روتاری ضربه ای، متصل به ژئوممبران بالا و نفوذ پرده بر روی سنگ های پایه از لایه نفوذ پذیر قوی برای کنترل نفوذ پذیری استفاده می شود.

6.07.3.2.3 (vii) قفل موقت موقت
قفل موقت کشتی، همانطور که در شکل 34 نشان داده شده است، در سمت چپ قرار دارد و به عنوان یک قفل کشتی یک مرحله ای برای اهداف ناوبری در طول ساخت و ساز در نظر گرفته می شود که در ماه مه سال 1998 به بهره برداری می رسد. اندازه موثر محفظه قفل 240 × 24 × 4.0 متر (طول × عرض × حداقل عمق آب در آستانه). تخلیه ناوبری طراحی 45000 متر مکعب S-1 است و حداکثر ارتفاع آب طراحی 6 متر است. با توجه به محاسبات بر اساس مقیاس ناوگان کشتی معمولی، ظرفیت ناوگان سالانه کشتی قفل موقت 11.6 میلیون تن با 156 کشتی از طریق روزانه در یک سفر واحد است.
ارسال بازخورد
سابقه
ذخیره‌شده‌ها
انجمن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۶:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اصول محافظت از ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران

کل 17.3. HDPE در برابر PVC (به عنوان مثال، انعطاف پذیر) رفتار ژئوممبران استرس-کرن.

بافت، گرماده و NW-NP سه نوع ژئوتکستایل مورد استفاده برای بسیاری از توابع طراحی متفاوت است. با توجه به بازده حفاظت خود، ژئوتکستایل NW-NP را می توان در یک دسته و همه ساختارهای دیگر ژئوتکستایل در دیگری قرار داده شده است. این گروه نه تنها بر رفتار تنش-تنش در این نوع ژئوتکستایل ها بلکه همچنین بر خواص ساختاری، ضخامت و فشردگی آن تأکید دارد. ژئوتکستایل های NW-NP به طور قابل توجهی بهتر از ژئوممبران را حفاظت می کنند تا از ژئوتکستایل های بافته شده و گرمایشی استفاده کنند. در نتیجه، حفاظت ژئوتکستایل تقریبا به طور انحصاری از نوع NW-NP است. در دسته های ژئوتکستایل NW-NP می توان تفاوت های بین محصولات مختلف مربوط به پلیمر، طول فیبر و انحنا و شدت سوزن را داشته باشد. این تفاوتها، اگرچه مهم است، از آزمایشات پانکراسی عملکرد کم است.

دفعات بازدید: فصل کامل

تحولات در نبافته به عنوان ژئوتکستایل
J.R. Ajmeri، C.J. Ajmeri، در پیشرفت در پارچه های فنی، 2016

12.6.2.1 محافظت درزگیر ژئوممبران
Geomembrane ورق های پلاستیکی در خاک استفاده می شود به عنوان یک مانع ضد آب. Geomembranes همیشه تماس نزدیک با مواد زیرزمینی را در طول زندگی خود حفظ نمی کنند. مشکلات ناشی از اعمال باد و موج در هر قسمت معلق از ژئوممبران ممکن است در دامنه های جانبی مجاور مناطق باز به آب رخ دهد. عمل موج می تواند تمایل به کمی پاشش ژئوممبران را داشته باشد و سپس به صورت تکراری به عقب برگرداند. اگر ژئوممبران به طور مستقیم در تماس با خاک قرار گیرد، می تواند موجب شل شدن ذراتی شود که به سمت شیب زیر ژئوممبران حرکت می کند. در نهایت، یک صخره در خط آب همراه با یک باله زیر این سطح شکل می گیرد، که می تواند بیش از حد بر روی ژئوممبران و خاک، جلوگیری از این شکل فرسایش است. در صورت شکستگی اشکی یا جوش در ژئوممبران، ژئوتکستایل کمک می کند خاک را در محل نگهداری کنید، محدود کردن انتشار ناهنجاری. گرچه نقش اصلی ژئوتکستایل اغلب برای جداسازی ژئوممبران از خاک است، همچنین ممکن است به عنوان خروجی برای آزاد شدن گاز به دام افتاده یا تولید شده در زیر عمل کند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۰:۵۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)