ورق ژئو ممبران ورق ژئو ممبران .

ورق ژئو ممبران

آشنایی با ژئوتکستایل

ورق ژئوممبران


ژئوتکستال‌ها که در بازار به صورت پارچه‌ای عرضه می گردند، در مخلوط بافت آنها به جای به کار گیری از حرفه‌های طبیعی مانند پشم و یا این که ابریشم، از حرفه‌های تصنعی به کارگیری میگردد. نکت? شایان توجه در امر علت ارائه این کالا و بقیه ژئوسنتتیک‌ها به طور بافته گردیده از الیاف این می‌باشد که حد اکثر مقاومت کششی را داشته باشند. در تولید ژئوتکستایل‌ها طولانی تر از پلی پروپیلن یا این که پلی استر به کار گیری می شود، البته گهگاه از پلیمرهای دیگری نظیر پلی اتیلن و پلی آرزو نیز در ادغام آنها استعمال می گردد. ژئوتکستایل‌ها در دو تیم کلی طبقه بندی میگردند. در شرایطی‌که که الیاف تشکیل شده از این پلیمرها به وسیله دستگاه‌های بافندگی و به طور دو گروه نخ عمود بر هم (تار و پود) بافته شوند جور متاع به ژئوتکسایل بافته گردیده موسوم می باشد.

ژئوتکستایل بافته عموما دارنده استحکام و سفتی بالایی هستند و جز درخصوص منوفیلامنت، سایر خاصیت زه کشی نیکی دارااست.

در ذیل تصویری از ژئوتکستایل بافته گردیده مشاهده می کنید:

ژئوتکستایل بافته گردیده

ژئوتکستایل بافته نشده دارنده استحکام و سفتی متوسطی بوده و از خاصیت دراز شدگی در گسیختگی و نیز امکان زهکشی مطلوب شامل است، و در حالتی که که ژئوتکستایل با در هم فروکردن رینگ‌های نخ و مشابه کاموا بافی ساخته شود آن را ژئوتکستایل با بافت کرهی می‌نامند.

ژئوتکستایل بافته نشده
ورق ژئوممبران
ژئوگرید ها:
یکی از دیگر از گونه های ژئوسنتتیک که در ادغام آن از پلی استر و پلی اتیلن یا این که ترکیبی از این دو گزینه به کار گیری می‌گردد. ژئوگرید‌ها در بعد ها، ضخامت و اندازه‌های متفاوتی به طور کانال‌ای سه بعدی در بازار عرضه می شوند.

از ژئوگرید‌ها برای ارتقا باربری خاک استعمال میشود چون استحکام و دوام و مقاومت کششی بستر را به صورت قابل مراعات‌ای بهبود می بخشند، ژئوگریدها معمولا پایین لایه‌ای از ژئوتکستایل و در منطقه مرطوب خیس قرار میگیرد.

ایجاد ژئوگرید ها:


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۶:۵۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تاریخچه ژئوممبران

ورق ژئوممبران


فاکتورهای مخرب متعددی میباشند که بر قدمت اثر گذار جاده ها تاثیر گذارده و آنها‌را کاهش می‌دهند. این فاکتورها مشتمل بر دست اندرکاران محیطی، وضعیت بستر، توشه ترافیکی و تعریض جاده می‌شوند. این عامل ها درصورتی که در موقع احداث نقص‌ ساز نشوند در طول تعمیر و محافظت صد رد صد خلل ساز خواهند شد.

احداث جاده در بسترهای سست همواره با ایرادات متعددی یار و همدم بوده می باشد. شیوه سنتی احداث خط مش درین خاک ها، برداشت خاک های سست و جایگزین کردن مصالح کیفیت بالا است که بسیار مالامال هزینه و زمانبر می باشد. این در حالی می‌باشد که استفاده ژئوسنتتیک ها تحت عنوان روشی با صرفه از نگاه فنی و اقتصادی زمان هاست که جایگزین نحوه های سنتی رویکرد سازی شده‌است.

این تولید ها با کارایی های جدایش، مسلح کردن، توزیع تنش مطلوب و زهکشی، نقش مهمی را در از در میان بردن اشتباهات احتمالی در احداث جاده در وضعیت متفاوت ایفا مینمایند. مخارج بالای تعمیر و مراقبت سبب ساز شده‌است تا قصد به احداث اصولی خط مش ها به طوری که نیاز به تعمیر و حفظ از دربین رود مقام ویژه ای پیدا نماید.

تمهیداتی که در راستای احداث اصولی و بدون نقص جاده ها اندیشیده میشود، عبارتند از: زهکشی مطلوب، جدایش لایه های متفاوت، استوار سازی و تقویت بستر.

آنها از لحاظ فنی و اقتصادی باصرفه ترین شیوه برای بهسازی روش، سامانه ریلی و باند فرودگاه ها می‌باشند.

ژئوسنتتیک ها عمدتا در مورد ها ذیل در رویه سازی به عمل میروند:

جدایش بستر از مصالح راه و روش سازی
تقویت بستر
تقویت لایه ی مبنا
تقویت روکش آسفالت
زهکشی
احداث جاده های موقت در زمین های سست
جدایش
ژئوتکستایل ها به خواسته جداسازی مصالح از بستر سست به عمل میروند آن‌ها بازدارنده از شکافت مصالح به باطن بستر سست گردیده و براین اساس از کاهش گنجایش باربری در اثر اختلاط مصالح با بستر سست، پرهیز می نمایند.ورق ژئوممبران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۹:۴۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

عایق XPS

ورق ژئوممبران


یکی تولید ها کمپانی ثمین صنعت تیراژه، عایق سبز ایکس پی اس میباشد.

عایق (1)XPS هر سه خصوصیت عایق حرارتی، عایق صوتی و عایق رطوبتی را دارد و این خصوصیت منحصربه‌فرد، عایق اکس پی اس را از سایر عایق های مو جود متمایز مینماید.

صفحه های یا این که بردهای xps دارنده بافتی تودر تو و خالی از حفره هست که متشکل از گرانول پلی استایرن عادی(2) یا این که GPPS بوده که به نحوه اکسترودی(3)، یاروهمدم با ذوب این گرانول در فشار بالا ساخت می‌شود؛ به صورت خلاصه میگردد اعلام کرد که فرایند ایجاد عایق ایکس پی اس براساس تکنولوژی ذوب مواد، ادغام کردن پیوسته و تزریق و فشرده سازی در دما و فشار بالا جهت ایجاد صفحه ها مشقت بار این عایق فیس می پذیرد.

خلاف دیگر نحوه های ساخت که منجر ساخت حفره و خُلَل و فُرج(منافذ و رخنه‌ های بسیار ریز) در عایق تولیدی می گردد، در شیوه ساختِ عایق xps، بافتی یکنواخت با سلول های بسته و رخنه ناپذیر تولید میگردد که ضریب انتقال حرارت بسیار بسیار زیر و مقاومت بسیار بالا در قبال رخنه رطوبت و عبور صوت و فشار به وجود می‌آید و این نحوه ایجاد مختص، اخلاق و رفتار عایق ایکس پی اس را از دیگر عایق های شبیه متمایز می‌کند.

 

این دسته عایق با منفعت گیری از نهایی فناوری های عالم ایجاد می‌شود و دارنده خصوصیت های منحصربه‌فرد به شخصی می‌باشد:

- شایسته ترین عایق حرارت، رطوبت و صوت
- استحکام بالا در قبال ضربه و فشار
- سهولت در کاربرد

 

035-saminsanat

 

 

عایق ایکس پی اس در ضخامت های 2 الی 10 سانتی متر ایجاد میشود و با اعتنا به قابلیت ساخت این فرآورده در بعدها متعدد، ترازو ضایعات آن در حین نصب در مکانهای گوناگون بسیار معدود خواهد بود.

 

یکی‌از کاربردهای اصلی و بسیار مهم عایق اکس پی اس، استعمال از آن تحت عنوان عایق حرارتی در دیوارهای ساختمان میباشد؛

چرا‌که مبنی بر یافته های علمی، واحد سنجش اتلاف انرژی از دیوارهای ساختمان حدود 40 درصد برآورد میشود.

به کارگیری از عایق ایکس پی اس برای عایق کردن دیوار در دو شرایط کلی قابل انجام می باشد:

دیوار سبز ساختمانی؛ بدین معنی که از اولیه ساختمان را براساس یک دیوار عایق و سبک سازه کنیم که در این صورت علاوه بر مزیت عایق شدن دیوار از دیگر مزایای دیوار xps نیز سود مند خوا هیم شد. مطالعه ی منوی دیوار سبز xps برای اطلاع از دیگر مزایای این دیوار پیشنهاد میشود.

وضعیت دیگر این که دیوارهای تشکیل شده با دیوارهای غیرعایق را با عایق xps پوشش دهیم. با این عمل از دو مزیت وسیع عایق حرارتی و عایق صوتی برای دیوارهایمان سود خوا‌هیم پیروزی.

 

 

عایق کاری پشت بام و عایق کاری کف از سایر موردها پر استفاده عایق xps به حساب می آید.

 

036-saminsanat

 

 

 

عایق ایکس پی اس اصلا آثاری سوء و ضرر و زیان آور برای اطراف زیست ندارد.

به جهت ساختار ویژه عایق xps، این کالا از لحاظ عایق بودن دارنده خصوصیت های اختصاصی به شخصی می‌باشد که می شود به مورد ها پایین اشاره نمود:

- ضریب انتقال حرارت بسیار ذیل
- معیار جذب رطوبت و بخار آب درتوان صفر
- مقاومت فشاری و مدول فشاری(مقاومت خمشی) بسیار بالا
- معیار دانسیته ی 40 – 35 کیلوگرم بر مترمکعب
- عدم تصاعد گازهای سمی در مقابل حرارت و حریق سوزی
- مطابق با استاندارد ملی 8292 زمینه برخورد در قبال آتش
- وزن بسیار معدود در قیاس با مصالح عایق جانور
- عدم خوردگی به وسیله حشره‌ها و جانوران
- عدم پرورش موجودات ذره بینی (باکتری ها، قارچ ها و ...)
- سرعت اجرای بسیار بالا

 

ورق ژئوممبران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۱:۰۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

علت آب بندی استخر :

ورق ژئوممبران


استخر و مخازن آب، بنا هایی می باشند که همواره در تماس بدون واسطه با آب می‌باشند. به همین برهان آب بند نمودن استخرها و آب بند نمودن مخزن های آب، جزیی غیر وابسته ناپذیر از پروسه پباده سازی و ایجاد آنها هست. این تماس قادر است ناشی از آب باطن استخر و یا این که ناشی از آب های زیرزمینی در ذیل و یا این که مجاورت استخر باشد. به همین برهان بایستی آنان را آب بند نمود و در مقابل عامل ها فیزیکی مخرب که ممکن می باشد دوام بتن را پایین سوال برنده شود، حفظ نمود.

در بتن رخنه‌ های مویی و ریزی وجو دارااست که آب و بخار آن میتوانند از به عبارتی جا به باطن بتن شکافت نمایند و در اختلال و فرج آن جنبش کنند. در صورت پایین مثال ای از این سوراخ را تماشا میکنید.

یکی مهم ترین فاکتور ها و مختصات استخر ها به علت کاربری آن ها مبحث آب بندی میباشد. آب بندی در استخرها به علت مختصات منحصر خویش مستلزم توجه کار و تصمیم گیری های ویژه ای است . از گزاره مواقعی که می‌تواند منجر تمایز آب بندی استخرها با بقیه بنا های آبی رنگ مانند مخازن آب یا این که فاضلاب میباشد می شود به نکات زیر اشاره نمود :

1. تغییرات دمایی آب و انبساط و انقباض ناشی از آن در بنا استخر

2. عدم دسترسی به بدنه استخر در اکثری از مواقع که به علت اجرای پوشش آخری مانند کاشی کاری قابلیت تعمیرات ثانویه غیرممکن ، دشوار و هزینه بر میباشد.

3. جابجایی و نشت در بدنه به علت اینکه در اکثری از مواقع استخرها با استعمال از مصالح سنتی مانند خشت و یا این که بلوک ساخته میشوند و این دستور به علت ناهمگن بودن بنا میتواند باعث به ساخت شکاف و یا این که جابجایی های هر چندین کوچک گردد که به نوبه خویش می‌تواند سبب ساز ساخت نشتی هایی در استخر گردد.

4. اجرای بنا در پارت ها کوچک به علت تولید سنتی که سبب ساز به ساخت درزهای متعدد اجرایی می شود.

5. عدم قابلیت و امکان آب بندی به شکل فار منفی به علت نا پیدا بودن محل شکافت آب و در مقداری از مواقع عدم دسترسی به پشت دیوار استخر
ژئوممبران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۰:۵۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ژئوممبران درجه یک باید این خصوصیات را داشته باشد

ورق ژئوممبران


بعداز طی مدتی قابل جوشکاری باشد:

از پاراگراف خصوصیت های یک ژئوممبران (hdpe) کیفیت بالا ، خوب جوش میل کردن میباشد که‌این قضیه معمولا برای تمام ژئوممبران ها ( چه داخلی ، چه فرنگی ) در موقع جوش دادن خوب فیس می‌گیرد اما طی دوران وقتی بسته به کیفیت ورق ژئوممبران جوش از شرایط آب بند بیرون گردیده و دیگر قاذر به آبگیری نمیباشد. و در‌صورتی‌که هم این نقص‌ پیش نیاید بعداز مدتی در صورتی‌که ژئوممبران ، تعمییراتی لازم داشته باشد به جهت نا مرغوب بودن ورق ژئوممبران (hdpe) جوش آب بند چهره نمی گیرد. در حالتی که بخواهیم مثالی در این باره مطرح کنیم این می‌باشد که معمولا استخرهای ذخیره آب نصیب هایی که بیش تر پایین سطح آب بوده پوسیده نمیشوند البته حاشیه های بالای استخر پوسیده می‌شود که همین نماد نا مرغوب بودن ورق ژئوممبران (عایق استخر) هست که تعمییر این مثال استخرها فعالیت اختلال و در بخش اعظمی از مورد ها نا ممکن بوده.

نکته:

اما گشوده شدن خط جوش می‌تواند به جهت نقصی در دستگاه جوش هم باشد.

راه‌حل:

نخستین اینکه کارفرماها و صاحبان عمل از کارخانجات دارای اعتبار ایجاد ورق ژئوممبران خرید نمایند.
مثال ورق این کارخانجات را پایین تست های مربوطه قرار دهید( اما این‌شیوه صرفه اقتصادی و وقتی ندارد)
مراجعه به موسسه ها خدماتی ، باسابقه نصب اشکال ور قهای ژئوممبران در بخشها و پروژه های گوناگون
میتوانید خصوصیات فنی ورق ژئوممبران را از سازنده گرفته و به اشخاص زبده ارائه دهید.
اعتنا داشته باشید خط مش های دیگری برای تشخیص یک ژئوممبران(عایق استخر) مرغوب موجود است که در مطالب دیگر خدمتتان ارائه می‌کنیم.

2 _ اختلاف ضخامت سطح (تلرانس) :

به اختلاف ضخامت در سطح ورق ژئوممبران را تلرانس می‌گویند.( به عنوان مثال ورق تولیدی شما 5/1 میلی متر است طبق ویژگی ها فنی ورق ساخت گردیده. تلرانس ورق ژئوممبران به‌این معناست که در‌این ضخامت برخی از سطح های ورق ، ضخامت کمتری و یا این که بیشتری نسبت به ضخامت نقل شده دارا می‌باشد)

نکته:

اعتنا داشته باشید معمولا هر چه پهنا ورق ژئوممبران (عایق استخر) طولانی تر باشد تلرانس هم اضافه میباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۴:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مزایای راه حل های Geocell

ورق ژئوممبران

دامنه مزایایی برای Geocell وجود دارد. این یکی از آن فناوری هایی است که پویایی روند پایداری سازی پلیمر را تغییر داده است. با این حال ، این نه تنها برای تثبیت خاک ساده مورد استفاده قرار می گیرد بلکه از مصارف بسیار دیگری نیز برخوردار است. این یکی از راه های عالی برای بهبود سیستم زهکشی است. این یک ماده اساسی برای ثبات زمین نیز هست. برنامه های کاربردی با ماتریس های نوار پلیمری به هم پیوسته در دسترس است. در مورد ساخت و ساز ، مقدار زیادی دلار صرفه جویی می کند و ارزان تر از روش های دیگر است. با این حال ، هنگامی که جنبه دوستدار محیط زیست از Geocell Solutions مربوط می شود ، جالب تر به نظر می رسد.
استفاده از راه حل های Geocell فقط افزایش یافته است و در صورت پیگیری کارشناسان ، قرار است در آینده تأثیر بیشتری بگذارد. دامنه برنامه های کاربردی در حال افزایش است و به همین ترتیب همچنان کلید ساخت و سازهای عمرانی را در اختیار دارد.
W


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۰:۳۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

آشنایی با سنتتیک های جهانی

درباره سنتتیک جهانی
Global Synthetics Pty Ltd یک توزیع کننده مستقل و تولید کننده ژئوسنتتیک در زمینه مهندسی ، ساخت و ساز ، چشم انداز و صنایع ساختمانی در سراسر استرالیا و منطقه اقیانوس آرام است. Global Synthetics Pty Ltd کاملاً متعلق به استرالیا است و در دفاتر ما در بریزبن ، سیدنی ، ملبورن ، آدلاید و پرت به خوبی نمایندگی می شود.

ورق ژئوممبران

محصولات ژئوسنتتیک جهانی Synthetics جدیدترین فن آوری و وضعیت مواد هنری را شامل می شوند. Global Synthetics متعهد به ارائه بالاترین سطح کیفیت و خدمات می باشد.

محصولات ژئوسنتتیک جهانی Synthetics در برنامه های زیر استفاده می شوند:

تثبیت روسازی
بهبود زمین
تقویت و حفظ ساختارهای خاک
مدیریت آب
سیستم های زهکشی و کارهای هیدرولیک
محل های دفن زباله
Global Synthetics محصولاتی مانند Geosynthetic Clay Liners - Bentofix® ، geogrids biaxial برای تقویت زیر پایه ، ژئوگرید تک محوره برای تقویت شیب ، سیستم زهکشی لوله ، سیستم زهکشی ورق ، سیستم بازداشت مخزن ، ژئوتکستایل بافته شده ، ژئوتکستایل غیر بافته ، ژئونتس ، کیسه سیلت ، پتو های کنترل فرسایش ، حصار سیلت ، زهکشی های حصیری ، لوله های آبگیری و موارد دیگر.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۲:۱۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

برخی از کاستی‌های ژئوممبران HDPE

ورق ژئوممبران

انعطاف ­پذیری پایین که سبب به مشقت نصب می گردد .
HDPE یک عایق سفت است که ضریب ­انبساط­ حرارتی بالایی دارااست که سبب ساز به انبساط و تولید موج در دمای بالا و جمع­ شدن، محکم ­شدن و دشواری نصب در دمای زیر میگردد .
نیاز به مراقبت ویژه در برابر آسیب‌های مکانیکی در حین نصب دارااست چرا که هر خراشی قادر است بعداً مستعد ترک­ تنشی[3] شود .
به استدلال ساختار کریستالی که دارد مستعد ترک‌های­تنشی محیطی می باشد .
مقاومت­ سوراخ­ شدگی ژئوممبران HDPE کمتر از رقبای خویش میباشد .
ژئوممبران
LLDPE از انجا که ورق‌های ژئوممبران HDPE انعطاف­ پذیری ذیل داشتند، برای کاربردهایی که به انعطاف­ پذیری بالاتر نیاز بود، ورق‌های ژئوممبران LLDPE به بازار عرضه شدند . LLDPE قلیل بلورترین شکل پلی ­اتیلن می باشد که فارغ از استفاده از پلاستی ­سایزرهای[4] مهاجر یا این که دیگر افزودنی‌های قابل انعطاف ­کننده، انعطاف­ پذیری بالا و استعداد کمی برای شکست در ترک‌های تنشی دارااست و در مقایسه با ژئوممبران­ های HDPE مقاومت بالاتری در سوراخ­ شدگی از خویش نشان می دهد . محاسن مذکور برای ژئوممبران ­های VLDPE و LLDPE آن ها را برای کاربردهایی همچون روکش محل‌های دفن زباله و سایر تاسیساتی که نیاز به مقاومت ترک ­شدگی بالا دارا‌هستند و در جاهایی که احتمال فرونشست زمین وجود دارد، مخازن آب، دریاچه‌های مصنوعی و کانالها و استخرهای مربوط به فرایند فاضلاب مطلوب گردانیده هست . حتمی به ذکر می‌باشد که ژئوممبران LLDPE مقاومت متوسطی در برابر آب­ و ­هوا و اشعه ­فرابنفش دارد، به این ترتیب اضطراری است کاملاً تثبت یا دفن و پوشیده شود . مقاومت ژئوممبران‌های LLDPE و VLDPE در برابر مواد شیمیایی و UV نسبت به نوع HDPE کمتر هست و از طرف دیگر انعطاف‌پذیری آن به میزان ژئوممبران‌های PVC-P نمیباشد . LLDPE نسبت به اکسیداسیون حیاتی است که با تاثیرات کاتالیزوری یون‌های فلزی یک‌سری ظرفیتی در موقعیت شیمیایی فعال شتاب می گیرد . برای مثال یون‌های آهن +2 و +3 زیاد شایع ­اند اما موثرترین کاتالیست‌های اسیدی مربوط به یون‌های منگنز و مس است .

ژئوممبران‌های LLDPE با اشکال پلیمرهای پلی‌اتیلن ساخت می گردند که دامنه چگالی وسیعی را در برمی‌گیرند . به تیتر نمونه گرید با دانسیته بالا خاصیت مکانیکی مطلوب ساخت می کند که نزدیک به خاصیت HDPE و MDPE می باشد و گریدهای با چگالی تحت خاصیت نرمی و انعطاف‌پذیری به آن می دهند که نزدیک به VLDPE میباشد . استاندارد GRI GM-17 ملزومات مربوط به ژئوممبران LLDPE را معین می کند .

به ادله مقاومت شیمیایی ذیل LLDPE در مقایسه با HDPE و از طرفی انعطاف‌پذیری بالای LLDPE، کواکستروژن[5] سه لایه با به کارگیری از HDPE و LLDPE به طوری که لایه میانی ژئوممبران تولیدی از مال LLDPE و دولایه خارجی از فرآورده HDPE باشند رخ میگیرد .

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۵۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ترکیب در رنگ های اکرولیک

ورق ژئوممبران

مرحله یک : جهت ارتقاء کیفیت رنگ های آکرولیک و پلاستیک می توانید یک واحد از مایع آب بندی C1 را به رنگ بیش تر نمایید و آنگاه به کارگیری فرمائید .

مقطع
زمان خشک شدن سطحی : 1 الی 2 ساعت
مقطع
برهه زمانی خشک شدن عمقی و نهایی : 2 الی 3 روز
6*ایزولاسیون
و رنگ آمیزی هم‌زمان استخر با به کار گیری از محصول Aquatex
1*سطح ذیل عمل بایستی پاک و عاری از هرگونه رنگ ، گرد وغبار وچربی باشد .محصول
را با یک وسیله به آرامی چندین دقیقه ترکیب نماید
2*این جنس کاملاً فراهم می باشد وآن را باهیچ نوع ماده دیگری ترکیب ننمایید .فقط می بضاعت و توان از ماده رنگهای آکریلیک جهت ایجاد رنگهای دلخواه به کارگیری نمود . این مال را می توانایی به وسیله قلم موی ،غلطک ویا ماله برروی سطح اجرا نمود .
درمواردی که تراز تحت کار دارنده اختلال وفرج یا چشمه های بسیار می باشد می توانایی از کاردک جهت پر نمودن تمامی چشمه ها به کارگیری نمود
3*این کالا دارای پاره ای چسبندگی می باشد جهت از در بین بردن کامل چسبندگی می بضاعت از رزین نمود . در فیس خیس بودن یا مرطوب بودن سطح های سیمانی و بتنی بایستی 10 روز از بازه خشک شدن تراز بگذرد و سپس محصول استفاده گردد .

دوران دوران کم آب شدن سطحی 3 الی 4 ساعت .بازه زمانی
زمان کم آب شدن آخری 5 الی 10 روز
ب_
آب بندی بنا های آجری یا این که بلوکی در حال ساخت:
برای آب بندی استخر های آجری یا بلوک سیمانی و یا این که سنگی یک سری نکته حائز اهمیت خواهد بود .

اول : اینکه استعمال از شفته آهک و یا این که بتن مگر برای پشت دیوار و کف استخر با ضخامت بالای 25 سانتی متری مضاعف موءثر خواهد بود که سفارش می گردد در یک سری مرتبه این خط مش اجرا گردد .

دوم : در خشت چینی و یا بلوک سیمانی توصیه می گردد آجرها و بلوک ها در دل همدیگر جایگذاری گردند تا مقاومت سازه و دیوار اکثر شود .

سوم : به کار گیری از چسب بتن استحکامی C1-CA12 در سیمان کاری ها و نرم کشی استخر علاوه بر تولید استحکام خوبتر امداد به آب بندی استخر خواهد نمود .

چهارم:
جفت نمودن خشت و یا این که بتن ریزی کف در دل دیوار برای جدا شدن دیواراستخر از کف آن و عدم عقب نشینی دیوار
پنجم:
استعمال از چسب بتن استحکامی C1-CA12 در بتن ریزی کف که پیشنهاد می گردد با عیار بالای 300 و ضخامت بالای35 سانتی متری انجام گردد
ششم:
ماهیچه کشی دیواره ها و کف استخر یاور با چسب بتن C1-CA12
هفتم:
قابل انعطاف کشی های دیوار و کف همراه با چسب بتن C1-CA12و میکرو سیلیس جهت مقاومت و چسبندگی بالای نرمی به دیوار
هشتم:آب
بندی و ایزولاسیون آخرین با جنس C1 :
1 .
آب بندی و ایزولاسیون کلیه سطوح سیمانی در درحال حاضر ایجاد جایگزین قیرگونی و ایزوگام :
الف
: مایع مهیا : آب یک لیتر + مایع C1
ب
: دوغ آب آماده : میکرو سیلیس یا این که پودر سنگ الک گردیده یک واحد + سیمان دو واحد + مایع آماده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۲:۵۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تکنیک هایی برای افزایش طول عمر ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران

وهمکارانش تأثیر leachate کردند . طبق مطالعات این مجموعه ارتفاع عمر ورق در محیط زمینه مطالعه مطابق برای دماهای متعدد پیش بینی گردیده هست .


پیش بینی طول قدمت ورق ژئوممبران
طبق نتایج تحقیقات BAM آلمان روی ورق های ژئوممبران از طریق تست ورق در محیط هوا و آب در دمای 80 مرتبه برای برهه زمانی 13 و 6 سال، طول قدمت ورق 300 سال تخمین زده گردیده است .

علاوه بر این مطالعات انجام گردیده روی ورق ژئوممبران مسئله کاربرد در لندفیل های استخراج فلزات پس از 30 سال نشان میدهد که هنوز ورق، خاصیت مکانیکی خود را نگهداری کرده می‌باشد .

بعلاوه مقایسه میزان ESCR آنگاه از گذر کرد 30 سال با مقادیر اولیه نشان می دهد که هنوز مقاومت .
بالایی در برابر ترک های تنشی از خود نشان می دهد


به طور کلی خروج آنتی اکسیدان ها از ژئوممبران نسبت به مدت تابعیت نمایی داراست .


OITt=OIT0e-st

با
به دست آوردن لگاریتم از رابطه بالا رابطه زیر حاصل می شود:

Ln
OITt=-st+Ln OIT0
بر حسب زمان، سرعت خروج آنتی اکسیدان به دست می OIT بنابراین از روی شیب منحنی لگاریتمی آید . با محاسبه سرعت خروج آنتی اکسیدان میتوان از طریق رابطه زیر انرژی اکتیواسیون را محاسبه کرد .

به این ترتیب با رسم منحنی لگاریتمی سرعت خروج آنتی اکسیدان (s)بر حسب دما انرژی اکتیواسیون . مطابق نتایج این گروه، انرژی اکتیواسیون 4 گونه leachate قضیه آزمون مطابق جدول محاسبه می شود که تفاوت قابل ملاحظه ای برای فرمولاسیون های متفاوت دیده نمی شود .

از بررسی اثر سرفکتانت نیز نشان می دهد افزایش غلظت سرفکتانت در leachate از 0 .05 به 1 میلی لیترسبب افزایش شدید سرعت خروج آنتی اکسیدان شده و پس از آن با افزایش غلظت، تقریباً سرعت اثبات می ماند .بنابراین
اندازه اندکی سرفکتانت برای تسریع فرایند خروج آنتی اکسیدان کافی است
پیش
بینی ارتفاع قدمت ورق ژئوممبران
بنابراین بر پایه مطالب ارائه گردیده و با در حیث به چنگ آوردن دما و شرایط محیطی دیگر می بضاعت و توان طول عمرورق ژئوممبران را پیش بینی کرد .

 


عبارات کلیدی: پیش بینی طول قدمت ورق ژئوممبران, ارتفاع عمرورق ژئوممبران, خروج آنتی اکسیدان, انرژی اکتیواسیون, آزمایش ورق در محیط هوا و آب, leachate, OIT, لندفیل, استخراج فلزات, ، دما , شرایط محیطی, ، تنش در نقطه شکست, افزایش جزئی تنش تسلیم , کاهش افزایش طول, HDPE , LLDPE, درصد بلورینگی, ورق ژئوممبران,ژئوممبران, ورق ژئوممبران ایرانی, ورق ژئوممبران خارجی, ورق ژئوممبران پهنا 7متر, ورق ژئوممبران آبی, ورق ژئوممبران مشکی, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران, ,لایه استخر,ورق ژئوممبران پهنا 2متر, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران, ورق ژئوممبران عرض 5 .5متر,
ژئوممبران اهل ایران فرنام بسپار, ژئوممبران ایرانی فرآب بسپار,لایه استخر,استخر رویش ماهی,لاگون, لندفیل,کشاورزی ورق ژئوممبران,پسماند, ورق ژئوممبران معادن مس,دریاچه مصنوعی, استخر ذخیره آب ,عایق استخرgeomembrane,geotextile,geosynthetic,pool,landfill,lagon,ویدئو: اصول جوش ژئوممبران HDPE به وسیله اکسترودر,بسترسازی استخر غیر خاکی برای نصب ژئوممبران,,شرکت آبراهه سازه بهین,ورق ژئوممبران چه می‌باشد و چه کاربردی دارد,خصوصیات فیزیکی و کاربردی ژئوممبران ها,روش‌های اتصال و جوش ژئوممبران,فیلم جوش ورق ژئوممبران به وسیله دستگاه اتومات,جی سی ال GCL چه می‌باشد و چه کاربردی دارد,معرفی تولیدات ژئوسنتتیک,ورق ژئوممبران چه است و چه کاربردی دارد,روش‌های اتصال و جوش ژئوممبران,روش‌های اتصال و جوش ژئوممبران,جی سی ال GCL,عایق بنتونیتی,مناقصه ورق و مخازن ژئوممبران و ژئوتکستایل,فرنام بسپار,ژئوممبران - گروه تولیدی صنعت,تولید کننده ورقهای ژئوممبران,اعضای قانونی GSI • خبر ها واحد ژئوسنتتیک , ژئوممبران , ژئوممبرین , استخر ذخیره آب با پوشش ورق ژئوممبران , مراحل احداث استخر آب کشاورزی با ورق ,ژئوممبران چیست,لیست قیمت ژئوتکستایل ,تولید کنندگان ژئوتکستایل,ژئوتکستایل چیست,ژئوتکستایل,کاربرد ژئوتکستایل,انواع ژئوتکستایل,ژئوممبرین,ورق ژئوممبران، ژئوتکستایل، جی‌سی‌ال,مشهد استخر کشاورزی,سایت جامع تولیدات ژئوسنتتیک, ورق ژئوممبران, عایق پلیمری و دریاچه تصنعی , استخرهای صنعتی و کشاورزی, ژئوتکستایل, ژئودرین, جی سی ال


پیشنهادات و انتقادات نام
و نام خانوادگی :
آدرس اینترنتی
:
گوشی تلفن
: پیشنهاد:

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۲:۵۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)